Praha Jeruzalém

„Teroristická věž Burj al-Nur byla zničena, IDF pokračuje v přípravách pozemních operací, dokud nebude Hamas poražen a všichni rukojmí propuštěni,“ prohlásil ministr obrany Izrael Katz.

Od: Israel National News 13. září 2025, 19:41

IDF: Před krátkou dobou IDF pod vedením Jižního velitelství zaútočila na výškovou budovu, kterou teroristická organizace Hamas využívala v oblasti města Gaza.

V budově Hamas zřídil vojenskou infrastrukturu, kterou využíval k přípravě a provádění teroristických útoků proti jednotkám IDF v této oblasti.

Před útokem byla přijata opatření k omezení škod na civilním obyvatelstvu, včetně varování obyvatelstva, použití přesné munice, leteckého průzkumu a dalších zpravodajských informací.

„Teroristické organizace v pásmu Gazy systematicky porušují mezinárodní právo a využívají civilní instituce k vojenským účelům, přičemž jako krytí používají obyvatelstvo Gazy,“ zdůraznila IDF v prohlášení po útoku.

„IDF bude pokračovat v operacích proti teroristickým organizacím v pásmu Gazy.“

Po útoku napsal ministr obrany Izrael Katz na X: „Hurikán v ničení Gazy pokračuje. Teroristická věž Burj al-Nur byla zničena a obyvatelům Gazy bylo nařízeno evakuovat se a postoupit na jih.“

„Pokračujeme v ničení pozorovací infrastruktury a terorismu a připravujeme cestu pro manévry sil na zemi – dokud nebude Hamas poražen a všichni rukojmí propuštěni.“

14.09.2025 05:32 Daniel ŽingorZdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.