Praha Jeruzalém

Kdo by si mohl před rokem byť jen představit, že bude v Dubaji uctěn jeden z nejsmutnějších dnů židovského kalendáře, Yom Hashoah?

Od: United with Israel, 7. dubna 2021

Organizace United with Israel byla svědkem historické pocty šesti milionům židovských obětí holocaustu. Bylo to vůbec poprvé, co se ve Spojených arabských emirátech konala akce Yom Hashoah (Den památky holocaustu). Akce se konala v mládežnickém centru v Dubaji.

Yoseph Haddad, izraelsko-arabský sociální aktivista a generální ředitel společnosti Together - Vouch For, která pracuje na překlenutí rozdílů mezi Židy a Araby, řekl: „Dnes vyjadřujeme naši solidaritu s židovským lidem vzpomínkou na šest milionů zavražděných Židů v nejhorším masakru v historii – holocaustu“.

Během obřadu předal vyslanec v Dubaji Zvi Kogan pamětní modlitbu Yizkor.

Ředitel ISRAELis Eyal Biram vyzdvihl velkou jednotu, která mezi obyvateli Izraele a SAE od podpisu historických Abrahamských dohod, panuje.

„Jsme zde společně v této místnosti a to nám dává příležitost vidět světlo pro lepší budoucnost,“ řekl.

Akce skončila zapálením šesti svíček na památku šesti milionů obětí:

Pocta je součástí programu #Cousins_Meetup, který se koná tento týden a kde izraelští a emirátští influenceři na sociálních sítích budují vztahy mezi „skutečnými“ lidmi a prolamují kulturní bariéry.

Po podepsání Abrahamovských dohod, které normalizovaly vztahy mezi Izraelem a SAE, je to díky ISRAELis další krok směrem k míru na Středním východě!

 

08. 04. 2021 06:03 142 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem