Praha Jeruzalém

Dělostřelecké čluny izraelské armády ostřelovaly otevřené oblasti v severním Pásmu Gazy, Bylo to poprvé, co bylo jako součást rozšířených vojenských operací proti odpalovačům raket Kassám v Pásmu využito námořní dělostřelectvo. (Hanan Greenberg)

Smrtonosné boje palestinských frakcí vytvořily „nebezpečnou“ situaci, řekl palestinský premiér Ismáíl Haníja a dodal že se jeho bezpečnostní služby pokusí dostat některé ozbrojence z ulic. Haníja to řekl den poté, co byl významný terorista zabit bombou v jeho voze. Jeho zabití vyvolalo přestřelky mezi palestinskými ozbrojenci. 3 Palestinci byli zabiti a 36 zraněno. (AP)

28-letý muž byl v Jaffě vážně zraněn pobodáním do krku. Policie incident vyšetřuje.

Izraelské letectvo distribuuje v Pásmu Gazy letáky v nichž se armáda místních obyvatel ptá: „Kam vás teroristické organizace vedou? Vede vás odpalování raket k životu, živobytí a početnému životu?“ „Stát Izrael evakuoval Pásmo Gazy a vám byla dána příležitost řídit své životy. Dokdy budete dovolovat teroristům, aby kontrolovali vaše životy a vaši budoucnost? Vojenská odpověď se bude zhoršovat tak dlouho, dokud bude pokračovat raketová palba,“ dodává leták. Během noci z pátku na sobotu zaútočila armáda na otevřené oblasti ve městě Gaze a na stavby

sloužící teroristům jako útočiště. Zranění hlášena nebyla. (Ynet)

Varovný systém „Červený rozbřesk“ zaznamenal odpálení tří raket Kássam ze severní Gazy směrem k Sderotu. Rakety zjevně dopadly na otevřená prostranství v jižní části města. Zranění ani škody hlášeny nebyly. (Tova Dadon)


01.04.2006 00:00