Praha Jeruzalém

[IMG R 10195]Delegace palestinských vyjednavačů byla v neděli při cestě na jednání do Jeruzléma na 25 minut zadržena na izralském kontrolním stanovišti. Vrchní palestinský vyjednavač, Ahmad Kurája, řekl, že byl jeho tým požádán, aby na kontrolním stanovišti počkal. Delegace se ale prý rozhodla nečekat, zrušila setkání s Tzipi Livniovou a vydala se na cestu zpět.
Livniová kontaktovala Kuráju okamžité poté, co se o incidentu dozvěděla a velmi se mu omlouvala. Požádala o přesunutí plánovaného setkání na jiný termín. Představitelé v Jeruzalémě také řekli, že armáda bude mít nařízeno incident prošetřit, aby se zjistilo, proč k tomuto zdržení došlo.
Kurája sám má trvalé povolení pro vstup do Jeruzaléma, které získal okamžitě po svém jmenování vrchním vyjednavačem. Během posledního týdne se s Livniovou třikrát setkal v Jeruzalémě. Podle palestinských představitelů měl Kurája dopředu dojednaný průjezd s Úřadem pro koordinaci i s Izraelskou armádou. Izraelské jednotky ale tvrdí, že o tom nebyly dopředu informovány a že jeho vstup okamžitě po potvrzení, že je v Jeruzalémě očekáván, povolily.

12.11.2007 00:00 4