„Pokud by si zbytek světa vzal z Izraele příklad, namísto toho, aby odváděl pozornost od svých neúspěchů útoky na Izrael, už bychom žili v jiné realitě.“

Autor: Aryeh Savir, TPS, 17. března 2021
Zástupci Íránu, Kataru a Palestinské samosprávy v úterý využili 46. zasedání Rady OSN pro lidská práva (UNHRC) k odsouzení izraelské politiky očkování své populace proti koronaviru. Dostalo se jim ale studené sprchy ze strany izraelského Araba.
Yoseph Haddad, izraelsko-arabský sociální aktivista, zaútočil na představitele, kteří tvrdili, že je izraelský program rasistický, protože je údajně určen pouze pro Židy, a uvedl, že „jakýkoli pokus tvrdit, že je izraelská očkovací politika rasistická, je očividnou snahou o hanobení Izraele a svádění pozornosti od zkorumpovanosti některých zemí v této radě.“
Haddad, mluvící jménem UN Watch, poznamenal, že je Arabem z Nazaretu, který byl očkován.
„Obvinění Izraele, že je jeho očkovací program rasistický, nejsou pravdivá. Stejně jako já byla i moje rodina, moji přátelé a stovky tisíc dalších izraelských Arabů naočkováni,“ uvedl.
„Stát Izrael, aby povzbudil naše izraelské Araby k očkování, vede kampaň v arabštině a izraelská národní zdravotní organizace Magen David Adom, kterou tvoří Židé a Arabové, na očkování jejích obyvatel spolupracuje přímo s arabskými komunitami,“ uvedl.
Haddad rovněž reagoval na tvrzení, že je za očkování Palestinců odpovědný Izrael, ale nedělá to, když řekl, že „ačkoli podle dohod z Osla nejsme povinni (Araby pod správou PA) očkovat, pomáháme. Izrael a nikoli Palestinská samospráva naočkoval tisíce Palestinců. A zatímco Palestinská samospráva používala své vakcíny pouze k naočkování svých spolupracovníků, byl to Izrael, kdo zřídil očkovací centra pro Palestince. “
Izrael naočkoval v prvním týdnu své činnosti proti koronaviru více než 50 000 občanů pod Palestinskou samosprávou, kteří pracují v Izraeli.
Asi 120 000 Arabů pod správou PA bude izraelskými lékařskými týmy, na osmi různých místech po celé Judeji a Samaří, naočkováno vakcínami Moderna.
Haddad zdůraznil, že „jakýkoli pokus tvrdit, že je izraelská očkovací politika rasistická, je očividnou snahou o hanobení Izraele a svádění pozornosti od zkorumpovanosti některých zemí v této radě.“.
„Místo toho, abyste obviňovali Palestinskou samosprávu, odsuzujete Izrael. Místo toho, abyste diskutovali o tom, jak jsou Palestinci v Libanonu diskriminováni, útočíte na Izrael. Místo toho, abyste obviňovali země z porušování lidských práv, včetně Číny, která zasedá v této radě a v současné době páchá genocidu proti muslimům, hanobíte moji zemi.“
Na závěr Haddad prohlásil, že je „hrdý na to, že je Arab a hrdý na to, že je Izraelec, protože Izrael se stará o všechny své občany a dokonce i o ostatní. Pokud by si zbytek světa vzal příklad z Izraele, místo aby odváděl pozornost od svých neúspěchů útoky na Izrael, už bychom žili v jiné realitě.“
Haddad je generálním ředitelem společnosti Together – Vouch for Each Other, kterou v roce 2018 založila skupina mladých izraelských Arabů – křesťanů, muslimů, beduínů a drúzů, kteří se cítili odhodláni přinést v izraelsko-arabském sektoru změnu a přijmout pozitivní nasměrování vůči izraelské společnosti a zemi.




10 km od hranic: IDF zničila podzemní „bezpečné město“ Hizballáhu
Kde jsou teď vůdci Hamásu? Bez domova a vyhnaní z Kataru
Šéf Mossadu: Během války s Íránem jsme přešli do ofenzívy a pronikli do „samého jádra nepřátelských tajemství“
V Egyptě objevili sochu faraóna, který se střetl s Mojžíšem
Izrael zachraňuje Západ pred jeho vlastnou plytkosťou
Izraelské ultimátum Trumpovi ohledně dohody o Libanonu
Námořnictvo zahájilo zadržování flotily směřující do Gazy
Četl papež vůbec někdy Bibli?
Tajná revoluce v Íránu: korunní princ tvrdí, že křesťanství v podzemí zažívá explozivní růst
Přestaňte šířit pomluvy o „násilí osadníků“
Trump a konec teheránských iluzí
Papež, Írán a můj rozsudek smrti jako křesťanky v Íránu
Prezidentův příspěvek k Íránu byl vulgární – strategie však možná brilantní
Český ministr zahraničí vyzývá k přesunu velvyslanectví do Jeruzaléma
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Už nejsou spojenci Izraele!
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
Papež Lev musí odsoudit Hamás, jinak riskuje, že bude následovat osud Pia XII
Syn Hamásu, Mosab Hassan Yousef, o tom, proč tak důrazně vystupuje na podporu Izraele
Hlad v Gaze nespôsobuje Izrael
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data

