Praha Jeruzalém

Premiér Bennett odcestoval do Moskvy tajně soukromým letadlem Mosadu, tvrdí zdroj.

Od: Israel National News 5.3.22 18:43

Izraelský premiér Naftali Bennett se v sobotu večer setkal v Kremlu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, aby s ním jednal o ukrajinské krizi, uvedl mluvčí Kremlu.

Bennett dorazil do Kremlu přibližně před dvěma a půl hodinami, uvádí se v prohlášení. Izraelský premiér opustil Izrael soukromým letadlem Mossadu v sobotu brzy ráno, kdy židovské zákony obvykle zakazují cestování, a to s ohledem na středeční rozhovor mezi ním a Putinem.

Setkání se účastnl ministr výstavby a bydlení Ze’ev Elkin, který doprovázel bývalého premiéra Benjamina Netanjahua na jeho schůzkách s Putinem a který slouží jako překladatel. Jednání se také účastnil šéf Rady národní bezpečnosti Dr. Eyal Hulata, diplomatický poradce Šimrit Meir a premiérův mluvčí Matan Sidi.

Podle Kan 11 byly Ukrajina i USA před schůzkou Bennetta s Putinem informovány a americká vláda dala Bennettovi před jeho setkáním s Putinem požehnání.

V neděli Bennett hovořil s Putinem o válce s Ukrajinou a prohlásil, že Izrael je připraven kdykoli a jakkoli pomoci při řešení krize a sblížení obou stran.

Podle Kremlu Bennett v rozhovoru obou vůdců navrhl zprostředkování rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou, Putin však tuto nabídku odmítl.

07.03.2022 05:17 Daniel Žingor114Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova