Praha Jeruzalém

Policie zřídila kontrolní stanoviště, aby zabránila iniciativě hnutí Nachala vybudovat 3 nové židovské osady v Judeji a Samaří.

Od: Israel National News 20. července 2022 18:27

Tisíce lidí, kteří se dnes večer účastní iniciativy hnutí Nachala na založení tří nových osad v Judeji a Samaří, čelí pokusům policie tomuto kroku zabránit.

Nové komunity, které chtějí aktivisté založit, se nacházejí v oblasti Psagot, Ma’ale Halhul a Samaří.

Policie postavila na příjezdových cestách do těchto oblastí mnoho zátarasů a kontroluje vozidla. Policie nedovoluje průjezd těm, kteří nebydlí v blízkých lokalitách, a nařizuje jim, aby sem nepřijížděli.

Rada Binyaminu vydala prohlášení, v němž se uvádí: „V těchto hodinách policisté jednají nezákonně a brání průjezdu nevinným civilistům, kteří cestují za svými každodenními záležitostmi.“

„Předseda rady Israel Gantz je na místě. Před několika minutami se naléhavě obrátil na generálního prokurátora s požadavkem, aby se ministr obrany a ministr vnitřní bezpečnosti zdrželi těchto akcí. Prohlásil, že pokud nebude reagovat, podá proti trestné činnosti prováděné těmito složkami petici k Nejvyššímu soudu,“ dodává prohlášení.

Již dříve desítky náboženských sionistických rabínů zveřejnily dopis, v němž vyzvaly veřejnost, aby se připojila k operaci zakládání nových osad vedené hnutím Nachala.

Dopis podepsali mimo jiné rabín Chaim Druckman, rabín Dov Lior, rabín Elyakim Levanon, rabín Aryeh Stern, rabín Tisrael Ariel, rabín David Chai HaCohen, rabín Jicchak Ben Šachar, rabín Šmuel Elijahu, rabín Jehošua Šapira a rabín Menachem Burstein spolu s desítkami vedoucích ješiv a obecních rabínů a měst z celé země.

„Je načase, aby se izraelská vláda vrátila k zakládání nových osad v Judeji a Samaří,“ napsali rabíni. „S radostí jsme se dozvěděli o důležité iniciativě vyrazit 21. tammuzu na řadu míst v rámci výzvy k zakládání nových osad v celé Judeji a Samaří.“

 

„Již více než 20 let izraelská vláda nestaví nové osady v Judeji a Samaří,“ napsali. „Vláda zmrazuje židovské osídlování a nechává Araby, aby ovládli území Judeje a Samaří. Je načase říci jasným hlasem: Celá země Izrael je naše.“

Rabíni dodali: „Budeme se snažit stát na jednom z míst určených k založení osady a vyzýváme veřejnost, aby se k nám připojila v terénu a vyzvala vládu k návratu na původní sionistickou cestu a k založení nových osad.“

Rabíni vyzvali v dopise poslance Knesetu a volené představitele, „aby reagovali na výzvu hnutí Nachala a celé veřejnosti, která se v těchto dnech skutečně probouzí s velkou silou a velkou výzvou k zakládání nových osad po celé naší zemi, zejména v Judeji a Samaří“.

21.07.2022 05:21 Daniel Žingor92Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News