Praha Jeruzalém

Ministr šejk Abdullah bin Zayed Al Nahyan sdělil židovským představitelům, že SAE odsuzují „nezodpovědný“ projev, v němž obviňuje Židy z holocaustu.

Od: Israel National News 19. září 2023, 22:03

Ministr zahraničí Spojených arabských emirátů (SAE) šejk Abdulláh bin Zayed Al Nahyan se dnes (v úterý) setkal s židovskými představiteli na okraj Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Tisková agentura WAM uvedla, že Al Nahyan odsoudil projev předsedy palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse, který obvinil Židy ze zodpovědnosti za holocaust.

Podle zprávy ministr zahraničí SAE „odsoudil nezodpovědná prohlášení palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse týkající se Židů a nacistického holocaustu“.

Zopakoval, že SAE odmítají rasismus, fanatismus a nenávistné projevy.

Abbás ve svém projevu minulý měsíc prohlásil, že Hitler nevyvraždil Židy kvůli jejich etnickému původu, ale kvůli jejich praktikám týkajícím se peněz a financí.

„To je vysvětleno v mnoha židovských knihách,“ řekl Abbás. „Říká se v nich, že je Hitler zabíjel kvůli jejich židovství. Není tomu tak. Oni (nacisté) proti nim bojovali kvůli jejich společenské roli, a ne kvůli jejich náboženství.“ Řekl také: „Hitler bojoval proti Židům, protože obchodovali s lichvou a penězi.“

Abbás také zopakoval vyvrácený „chazarský mýtus“, že Židé z Evropy ve skutečnosti nejsou Židé, a podobně nepravdivě tvrdil o exodu Židů z arabských a muslimských zemí během 20. století.

20.09.2023 05:25 Daniel Žingor79Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.