Praha Jeruzalém

Druhá skupina propuštěných rukojmích dorazila na hraniční přechod Rafáh a jejich přátelé a sousedé v Izraeli se dozvěděli o jejich návratu.

Od: Israel National News 26. listopadu 2023, 1:42

V sobotu v noci bylo ze zajetí Hamásu propuštěno třináct Izraelců a čtyři cizinci.

První propuštěné rukojmí identifikovali členové jejich kibucu Be’eri, kteří sledovali přímý přenos ze svého hotelu u Mrtvého moře.

Dvaapadesátiletá Sharon Avigdoriová je dramaterapeutka, která pracuje s lidmi s autismem.

Využívá nekonečnou citlivost a soucit, aby oslovila děti s autismem, a trpělivě pracuje v jejich světě, aby rozvíjela potenciál každého dítěte.

Kromě toho Sharon vede terapeuty a poskytuje poradenství rodičům dětí z tohoto spektra.

Sharon miluje lidi i zvířata a každý, kdo ji pozná, si ji okamžitě zamiluje, protože její obrovské srdce nelze přehlédnout.

Sharon byla spolu se svou dcerou Noam unesena z kibucu Be’eri. Kromě toho bylo uneseno dalších sedm členů její rodiny a tři byli zavražděni.

Dvanáctiletá Noam Avigdoriová, která se chystá oslavit svou Bat micva. Je to veselá dívka, která je vždy obklopena mnoha přáteli.

Noam je členkou skautského hnutí mládeže, je dobrou kamarádkou všech a je velmi zábavná.

Vzhledem ke své lásce ke psům by občas pracovala jako venčitelka psů v budově.

Noam je popisována jako paprsek světla pro jejich rodinu, přátele a každého, kdo se s ní a jejím zářivým úsměvem setká. Překypuje energií a charismatem, vždy se stará o druhé a dobrovolně pomáhá, kdykoli je to možné.

Noam byla unesena spolu se svou matkou Sharon z kibucu Be’eri při návštěvě Sharonina bratra. Kromě ní bylo uneseno dalších 7 členů její rodiny a 3 byli zavražděni.

Třináctiletá Alma Or je velmi hezká dívka, dobrá kamarádka a zábavné dítě. Byla unesena ze svého domova v kibucu Be’eri spolu se svým starším bratrem Noamem a jejich otcem Drorem.

Jejich matka Yonat byla zavražděna. Jejich starší bratr Yaheli peklo přežil, protože byl na svém stanovišti v severním Izraeli, kde vykonává roční státní službu.

Sedmnáctiletý Noam Or byl unesen ze svého domova v kibucu Be’eri spolu se svou mladší sestrou Almou a jejich otcem Drorem.

Jejich matka Yonat byla zavražděna a jejich starší bratr Yaheli přežil peklo, protože byl na svém stanovišti v severním Izraeli, kde vykonává roční národní službu.

Devítiletá Emily Handová z kibucu Be’eri oslavila včera večer, v pátek 24. listopadu, narozeniny.

Emilyina matka Liat zemřela na rakovinu, když bylo Emily pouhých dva a půl roku. Přes všechnu bolest se Emilyina malá rodina semkla, aby ji vychovávala a byla jí po boku se spoustou lásky, poskytovala jí bezpečí a dávala jí vše, co dítě v jejím věku jen potřebuje a chce.

V sobotu 7. října spala Emily u své nejlepší kamarádky, když k ní vtrhli teroristé. Odpoledne s ní ztratila kontakt. Po několika dnech rodina obdržela oznámení, že Emilyino tělo bylo nalezeno, ale jak dny plynuly, IDF informovala rodinu, že existují důkazy, které naznačují, že Emily byla mezi rukojmími v Gaze. Od té doby rodina čeká na okamžik, kdy ji bude moci znovu obejmout.

Třináctiletá Hila Rotemová je přátelská dívka s dobrým srdcem, která by nikdy nikomu neublížila.

Ráda natáčí videa na TikToku, jí sushi a jezdí na skateboardu.

Přihlásila se na kurz gelového laku a s nadšením očekávala začátek výuky, ale její únos to rázem ukončil.

Ve dnech před černou sobotou byla na dovolené v Koreji a Thajsku na svatbě svého strýce.

Hile se podařilo utéct z domova v kibucu Be’eri, odkud byla unesena její matka Ra’aya. Podařilo se jí ukrýt v křoví, kde ji pak našli a unesli.

Šošan Haran, 67 let, výjimečná žena a zakladatelka neziskové organizace FAIR PLANET, jejímž cílem je, aby žádné dítě nemělo hlad.

Shoshan má doktorát z agronomie. Dříve pracovala v Africe na zemědělských projektech zaměřených na zlepšení kvality osiva a vývoj pokročilých metod pěstování, které mají pomoci obyvatelům Etiopie a Tanzanie. Kromě ní bylo uneseno 8 členů její rodiny a 3 byli zavražděni (manžel, sestra a švagr).

Adi Shohamová, 38 let, žije se svým manželem a dvěma dětmi v Ma’ale Tzviya. Všichni čtyři byli společně uneseni z kibucu Be’eri během návštěvy s dalšími pěti členy rodiny. Adi je klinická psycholožka, inteligentní a povznášející žena.

Nave Šoham, 8 let, žák druhé třídy. Nave rád hraje fotbal a je fanouškem Messiho. Je to aktivní dítě a je plné energie. Účastní se kurzu extrémního lezení, rád skáče na trampolíně a plave v bazénu s Yahelem, svou mladší sestrou, která byla unesena spolu s ním a jejich rodiči.

Nave rád peče se svou matkou a jí zmrzlinu a mango, ale ze všeho nejvíc miluje řízky, které mu připravuje jeho babička. On, jeho rodiče a mladší sestra Yahel byli společně uneseni z kibucu Be’eri během prázdninové návštěvy s dalšími pěti členy rodiny.

Tříletá Yahel Shoham je veselá holčička, která ráda zpívá a vystupuje pro rodinu. Ráda poslouchá hudbu. Yahel má hrací kuchyňskou soupravu a tráví s ní mnoho hodin hraním. Ráda skáče na trampolíně se svým bratrem Navem. Má mnoho panenek, kterým čte pohádky a zpívá.

Yahel ráda blbne se svým otcem a poslouchá pohádky, které jí čte maminka a starší bratr Nave.

Ona, její rodiče a starší bratr Nave byli společně uneseni z kibucu Be’eri během návštěvy dalších pěti členů rodiny.

Shiri Weissová, 53 let, pracuje v kibucu Be’eri jako účetní zemědělského sdružení.

Je velmi rodinně založená a ráda tráví čas doma se svými blízkými. Její věčný zájem a péče o dcery z ní neustále vyzařují.

Ráda má na starosti plánování rodinných výletů.

Shiri byla unesena ze svého domu v kibucu Be’eri, zatímco její malá dcera Noga se schovala pod postel a byla svědkem únosu. Její manžel Ilan byl rovněž unesen.

Osmnáctiletá Noga Weissová ráda učí a pracuje s dětmi. Miluje sport a hraje volejbal. Nejraději tráví čas se svými přáteli.

Její matka byla unesena před jejíma očima z jejich domu v kibucu Be’eri, když se Noga schovala pod postel. Když teroristé zapálili dům, Noga měla problémy s dýcháním a utekla oknem, podařilo se jí utéct a schovat se v křoví, dokud se teroristé nedostali i k ní a neunesli ji. Její otec Ilan byl také unesen.

Maya Regevová, 21 let, je velmi zábavná a charismatická.

Maya je sportovně založená a nejraději běhá a cvičí jógu.

Bydlí v Herzliji a na festival Re’im přijela spolu se svým bratrem Itayem (18) a jejich dobrým kamarádem Omerem Shem-Tovem (oba byli také uneseni) jen několik hodin po přistání z Mexika, kde byla s rodinou na dovolené. Itay je stále držen jako rukojmí teroristy v Gaze,

28. prosince má odletět na cestu po Jižní Americe.

Regevová byla evakuována do nemocnice Soroka v Be’er Ševě, kde se podrobí lékařskému ošetření. Podle nemocnice a ministerstva zdravotnictví je ve středně těžkém stavu a její život není ohrožen.

26.11.2023 04:24 Daniel Žingor220Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

3 komentáře

 1. Karel Pittner

  26. 11. 2023

  Odpovědět

  Hamasu asi teče do bot, jinak by nepřistoupili na příměří, možná dochází střelivo nebo váznou dodávky raket. Možná, že vedení Hamasu potřebuje čas,aby mohlo opustit velitelská stanoviště. Čas ukáže kde je pravda.

 2. Jan Hora

  26. 11. 2023

  Odpovědět

  Když tohle čtu, tak si říkám, že násilí proti lidem, kteří v Praze a jinde v Evropě skandují hesla na podporu Hamásu, by nemělo být trestným činem.

  • Miroslava Halžová

   26. 11. 2023

   Odpovědět

   Blbé je, že násilí plodí další násilí. Ale tvrdost by měla být na místě. Já bych je zavřela bez podmínky na několik měsíců a pořádně by makali. Výtěžek z jejich práce by se poslal na pomoc Izraeli a měli by to vědět.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.