Praha Jeruzalém

Tři ze čtyř izraelských zajatců osvobozených v Gaze byli drženi v domě místního prominentního lékaře.

Od: World Israel News, 17. června 2024

Prominentní lékař z centrální části pásma Gazy pomáhal teroristické organizaci Hamás tím, že věznil tři izraelské zajatce zajaté 7. října, tvrdí nová zpráva listu The Wall Street Journal.

Podle deníku tři Izraelce, kteří byli 7. října zajati na hudebním festivalu Nova u města Re’im – Almog Meir Jan, Andrej Kozlov a Šlomi Ziv – věznil Ahmad Aljamal ve svém domě ve městě Nuseirat v centrální části Gazy.

Tři zajatce zachránil 28členný tým izraelských speciálních sil během tajné operace 8. června.

V Aljamalově domě, který byl zničen izraelským náletem krátce poté, co komando vyšlo z budovy se třemi osvobozenými zajatci, bydlel také Abdulláh Aljamal, Ahmadův syn, 37letý novinář stanice Al-Džazíra.

Ahmad, Abdulláh a Abdulláhova manželka Fatma byli zabiti během dramatické záchranné operace, která vedla k osvobození tří rukojmích.

Zpráva deníku Wall Street Journal potvrzuje tvrzení izraelské armády, že rodina Aljamalových držela tři zajatce ve svém domě.

Al-Džazíra tyto zprávy popřela a prohlásila, že nemá žádné vazby na Abdullaha Aljamala.

„Tento muž není z Al-Džazíry a pro Al-Džazíru vůbec nepracoval a není uveden jako pracovník Al-Džazíry ani nyní, ani v minulosti,“ uvedl šéf jeruzalémské kanceláře televize Omar al-Walid.

„Neznáme ho a všechny fámy, které se šíří, jsou obsahově prázdné a vůbec nejsou pravdivé.“

IDF však později tvrzení Al-Džazíry popřela a uvedla, že novinář této agentury skutečně držel Izraelce v zajetí ve svém domě.

„’Novinář‘ Abdallah Aljamal byl teroristou Hamasu, který držel Almoga, Andreje a Šlomiho jako rukojmí v domě své rodiny v Nuseiratu,“ uvedla IDF na Twitteru v reakci na prohlášení Al-Džazíry.

„Žádná tisková vesta ho nemůže vyvinit ze zločinů, které spáchal. Al-Džazíro, co dělá tento terorista na vašich webových stránkách?“ dodala.

18.06.2024 05:31 Daniel Žingor255Zdroj: World Israel News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.