Praha Jeruzalém

Hagari: „Kdo si myslí, že je možné ho nechat zmizet, mýlí se.“

Autor: Vered Weiss, World Israel News, 19. června 2024

Mluvčí IDF Daniel Hagari popřel, že by bylo možné Hamás zcela zničit, protože se jedná o ideologii, nikoliv pouze o teroristickou armádu.

V rozhovoru pro Channel 13 ve středu Hagari ostře kritizoval izraelskou politickou garnituru a prohlásil, že tvrzení, že Hamás lze zničit, je „házením prachu do očí veřejnosti – Hamás je idea.“

Dodal: „Kdo si myslí, že je možné ho nechat zmizet, ten se mýlí. Je to Muslimské bratrstvo.“

Kromě toho řekl, že záchranné operace rukojmích, jako byla ta, při níž byli osvobozeni Andrej Kozlov, Almog Meir Jan, Šlomi Ziv a Noa Argamani, nelze použít k osvobození všech zbývajících rukojmích.

Vzhledem k nebezpečnosti a složitosti takových misí Hagari řekl: „Při vojenských operacích není možné zachránit všechny unesené.“

Hagari se však zdál být přesvědčen, že IDF jednoho dne zlikvidují strůjce 7. října, vůdce Hamásu Jahjá Sinvara.

„Udělá chybu a stane se to,“ řekl Hagari.

V reakci na Hagariho rozhovor vydala kancelář izraelského premiéra Benjamina Netanjahua prohlášení: „Bezpečnostní kabinet, jemuž předsedá premiér Benjamin Netanjahu, definoval zničení vojenských a řídících schopností Hamásu jako jeden z cílů války. IDF je k tomu samozřejmě odhodlána.“

Izraelské obranné síly dosáhly významného pokroku v probíhající operaci proti silám Hamásu ve městě Rafáh na jihu Gazy, přičemž armádní mluvčí prohlásil, že Izrael zničil přibližně polovinu bojových sil Hamásu v této oblasti, přičemž dosud bylo zabito nejméně 550 ozbrojenců.

162. divize IDF se v Rafáhu aktivně angažuje již více než 40 dní v rámci úsilí o zničení posledních neporušených praporů Hamásu, které se nacházejí v jižní enklávě Gazy.

162. divize IDF si během operace v Rafáhu dosud vyžádala 22 obětí, včetně 8 mrtvých při nedávném výbuchu v napadeném obrněném vozidle.

Izraelské síly původně zajistily východní předměstí města a egyptský hraniční přechod na začátku května. Přibližně o týden a půl později pak operace postoupila k obsazení čtvrti Brazil Rafáhu.

20.06.2024 05:43 Daniel Žingor148Zdroj: World Israel News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.