ŽENEVA, 23. prosince 2025 — Georgetownská univerzita vyloučila zvláštní zpravodajku OSN Francescu Albanese ze svého seznamu přidružených vědců, jak odhalila nezávislá nevládní organizace UN Watch se sídlem v Ženevě, která monitoruje činnost této světové organizace.

Albanese je první úřednicí OSN v historii, která byla odsouzena Kanadou, Německem a Francií za antisemitismus a popírání holokaustu.
Až donedávna, jak ukazuje archivovaná kopie, byla Albanese prvním jménem na stránce „Ostatní přidružení vědci“ Institutu pro studium mezinárodní migrace Georgetownské univerzity, ale její jméno a fotografie byly nyní odstraněny z webových stránek Georgetownské univerzity.
Stejně tak byla Albaneseová biografie na stránkách Georgetownské univerzity, jak ukazuje tato archivovaná kopie, nyní smazána z webových stránek univerzity.
V nedávném rozhovoru Albaneseová, ve kterém si stěžovala na dopad sankcí uvalených na ni Spojenými státy, zmínila ztrátu svého přidruženého statusu na univerzitě.
Krok Georgetownské univerzity následuje po velké kampani organizace UN Watch, která odhalila Albaneseovou podporu terorismu a antisemitismu, včetně 60stránkové zprávy dokumentující bigotnost Albaneseové. UN Watch již více než šest měsíců vyzývá Georgetownskou univerzitu, aby Albaneseovou odvolala.
UN Watch vítá odvolání Albanese z Georgetownské univerzity
„Vítáme rozhodnutí Georgetownské univerzity,“ řekl Hillel Neuer, výkonný ředitel UN Watch. „Akademické instituce mají odpovědnost za dodržování základních standardů integrity a lidské důstojnosti. Odvolání funkcionáře, který se opakovaně dopouštěl antisemitských výroků a ospravedlňoval terorismus, je nezbytným krokem k obnovení těchto standardů.“
„Toto vysílá důležitý signál,“ dodal Neuer. „Pozice s autoritou v Organizaci spojených národů neposkytují imunitu před odpovědností a univerzity by neměly sloužit jako útočiště pro ty, kteří zneužívají své platformy k šíření nenávisti.“
„OSN musí nyní následovat příklad Georgetownu a odvolat Albaneseovou,“ řekl Neuer. „V systému lidských práv by nemělo být místo pro úředníky, kteří šíří nenávist a omlouvají terorismus.“
Odvolání Albaneseové je „důležitým krokem“
Dr. David Jacobs, člen správní rady Torontské univerzity, označil odvolání Albaneseové za „nesmírně důležitý krok“ a poznamenal, že dříve využívala své akademické postavení k přednáškám na jiných univerzitách. „Nyní přišla o svou volnou vstupenku,“ řekl Jacobs.
Vliv 1 miliardy dolarů Kataru na Georgetown
V červnu Institut pro studium globálního antisemitismu oznámil, že Georgetownská univerzita od roku 2005 obdržela od Kataru přibližně 1 miliardu dolarů. Zahraniční příspěvky od režimu, který podporuje terorismus, významně ovlivnily akademické prostředí, výzkumné priority a nábor zaměstnanců Georgetownu. Zpráva zjistila, že centra Georgetownu minimalizovala hrozbu islamistického extremismu.




První dvoustátní řešení: Zapomenuté rozdělení z roku 1922
Jak rukojmí zjistili, že byl Sinwar zlikvidován
Nejvyšší pohotovost: Írán uzavřel svůj vzdušný prostor
Největší synagoga v Mississippi zničena při žhářském útoku
Izrael a arabské státy vyzývají Trumpa, aby odložil rozsáhlé útoky na Írán
Útok na Írán odložen: Dramatický telefonát mezi Netanjahuem a Trumpem
„Syn Hamásu“: „Důkazy pod Chrámovou horou jsou ohromující“
Georgetownská univerzita vyloučila Francescu Albanese
Izraelský hrdina, který se postavil teroristovi na Bondi Beach, zůstává v kritickém stavu
Vánoční billboardy na Times Square hlásají: „Ježíš je Palestinec“
Netanjahu přiznal, že se jižní Izrael vymkl kontrole, a slibuje obnovení pořádku
Zpráva šířící se „od Teheránu přes Saná až po Bejrút“: IDF obdržela první laserový obranný systém Iron Beam
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Už nejsou spojenci Izraele!
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Předpurimové zatmění Měsíce: Varování pro Araby i pro Západ
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
USA, Izrael a Ukrajina
Papež Lev musí odsoudit Hamás, jinak riskuje, že bude následovat osud Pia XII
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data




Miroslava Halžová
23. 12. 2025
Není náhodou tato antisemitka Albanese manželkou nebo příbuznou australského premiéra Albanese, který nezvládá antisemitský terorismus v Austrálii? Nebo je to taková náhoda, že mají stejné příjmení i podobný "problém"?
Daniel Žingor
28. 12. 2025
:) nevím o tom...