Praha Jeruzalém

Staré evropské spící protižidovské postoje jsou přiživovány ďábelským jedem známým jako anti-sionismus.

Autor: Giulio Meotti, 27.11.2018 23:15

 "Více než čtvrtina Evropanů se domnívá, že Židé mají příliš velký vliv na podnikání a finance. Téměř jeden ze čtyř lidí uvedl, že Židé mají příliš velký vliv na konflikty a války po celém světě. "

To jsou některé z hlavních zjištění průzkumu provedeného pro CNN. V jiném průzkumu 43% holandských Židů podniká aktivní kroky, aby zakryli svou židovskou identitu – například si berou klobouk, aby přikryli kipu nebo skrývajíí přívěsky s Davidovou hvězdou. Antisemitismus ničí Evropu zevnitř. Přibližně 180 milionů Evropanů znovu nenávidí Židy.

Vzorec je naprosto jasný: Izrael je "agresor", Izrael je stát Židů, proto jsou Židé agresory. Tento nový evropský antisemitismus je ve skutečnosti poháněn globální nenávistí k Izraeli a vzestupem radikálního islámu. Staré evropské spící protižidovské postoje jsou přiživovány ďábelským jedem známým jako anti-sionismus.

A tragický pocit opuštění, který pociťují Židi v Evropě, je poháněn úzkostí, která je mnohem rafinovanější, ale ne méně ničivá: vnímání rezignovaného evropského souhlasu nebo dokonce institucionalizace nového antisemitismu maskovaného za antisionismus. Adolf Hitler by byl jistě pyšný na všechna ta hnutí odsuzující sionismus jako "rasismus", jako falšování historie, protože ve skutečnosti se sionismus zrodil jako reakce na rasismus.

Reálně, před několika dny, všechny evropské země, v osmi po sobě jdoucích rezulucích, hlasovaly v OSN proti Izraeli. Anti-sionismus je maska, za kterou se antisemité po Hitlerovi skrývají. OSN popírá židovské právo – přiznané jiným národům – mít svůj národní stát, a proto je rasistické a antisemitské, ale Evropa nyní považuje za zcela rozumné postupovat a volit v souladu s tímto protiizraelským klubem.

"Parlament světa" je, nyní pod hegemonií aliance diktatur islámských států a států třetího světa, stavěn proti židovskému lidu.

Až do nedávné doby jsme žili s vědomím, že věci jako jsou tichý souhlas v západních městech Evropské unie s beztrestným šířením Protokolů Sionských mudrců, s tím, že židovští žáci s kipou musí být do škol doprovázeni ochrankou, že přeživší holokaustu jsou upalováni k smrti ve svých postelích, by vyvolalo hrůzu a rozhořčení. Dnes se omezujeme na banální pokrčení ramen.

Na mnoha univerzitách uprostřed Evropy panuje nyní tichá diskriminace vůči izraelským studentům, kde je požadováno, aby byli vyhoštěni z učeben a laboratoří. A evropská vědecká komunita není, jak se zdá, touto novou formou anti-židovské ostrakizace nijak pohoršena.

Ne anti-izraelská, ale protižidovská nenávist.

Nemohu zapomenout na pro-palestinskou rally v Římě, při níž demonstranti, maskovaní jako sebevražední teroristé, pochodovali směrem k židovské čtvrti. To bylo v roce 2002. O šestnáct let později Evropa stále hledá možné vysvětlení tohoto antisemitismu. To je jako ta dívka, která zjistí, že čeká dítě v osmém měsíci svého těhotenství.

 

28. 11. 2018 20:51 337 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem