Praha Jeruzalém

Izraelský vládní kabinet na svém zasedání příští týden vyhlásí premiéra Šarona „trvale neschopného“, informuje v pondělí deník Yedioth Ahronoth.

Izraelské jednotky v pondělí zabily v Betlémě velitele Mučednických brigád Al-Aksá Raada Aviata. U jeho těla byla nalezená puška M-16. Jiný člen skupiny byl zatčen.

Vyslanci USA, EU, Ruska a OSN v neděli jednali o západní finanční podpoře Palestinců po ustanovení vlády Hamásu. USA a EU sdělily, že zastaví miliony dolarů přímé pomoci Palestinské samosprávě dokud se Hamás nevzdá násilí, neuzná Izrael a nerozhodne se pro mírový proces. (AP)

Ústřední volební komise oznámila, že po kontrole chyb v protokolech 5 volebních středisek obdrží Strana práce pouze 19 mandátů a strana Jednotná arabská kandidátka – Ta′al získá 4 mandáty. Během kontroly vyšlo najevo, že jedno z každých pěti center omylem registrovalo hlas pro Jednotnou arabskou kandidátku – Ta′al na nesprávném místě. (Ilan Marciano)

Po změnách volebních výsledků sdělili představitelé Strany práce, že se strana nehodlá vzdát dvacátého mandátu, který ztratila ve prospěch strany Jednotná arabská kandidátka – Ta′al. Strana práce vytvoří kontrolní tým, aby zajistila, že v registraci a počítání hlasů nedošlo k chybě. (Attila Somfalvi)

Strana Likud rozhodla vytvořit vyšetřovací výbor k prošetření volebního neúspěchu strany. (Attila Somfalvi)

Šesto Palestinců včetně vysoce postaveného teroristy Mučednických brigád Al-Aksá bylo zraněno při izraelské vojenské operaci v Kalkýliji, sdělily palestinské zdroje. (Ali Waked)

Palestinské zdroje sdělily, že palestinští bezpečnostní vězni v izraelských věznicích na příští neděli naplánovali protestní hladovku. Vězni protestují proti zranění desíti vězňů při střetech s dozorci ve věznici Ktsiut. Izraelská vězeňský správa popřela, že by ke střetům mezi vězni a dozorci došlo. (Ali Waked)

Záplavy překvapily obyvatele komunit ve Vádí Aře. Početné týmy hasičů byly nasazeny o víkendu v oblasti Vádí Ara pro záchranu obyvatel ze zaplavených komunit. Záplavy byly o způsobeny víkendovými bouřkami s prudkými dešti. (Sharon Roffe-Ofir)

U silničního zátarasu Harawa jižně od Nábulusu byl zadržen 17-letý Palestinec, který při sobě měl 2kg výbušné zařízení. Vojáci bombu detonovali, mladík byl předveden k výslechu. (Efrat Weiss)


03.04.2006 00:00 1