Praha Jeruzalém

Izraelské jednotky operující ve městech Betlém a el-Bireh v neděli v noci zatkly dva poslance za stranu Hamás, Khaleda Tapase a Dr. Maryam Salahovou. Třetí poslanec Hamásu byl zatčen před několika dby v Hebronu. Hamás tvrdí, že jejich zatčení je jen hra vymyšlená Izraelem, aby pomohl Fatahu tím, že překazí snahy organizace o rutinní zasedání parlamentu, která vyžadují přítomnost určitého počtu poslanců.
Izraelská armáda se během posledních pár týdnů vyhýbala zatýkání poslanců Hamásu a dokonce propustila ty, kteří již byli zadrženi. Během posledních dvou týdnů ale vzrostlo napětí mezi Fatahem a Hamásem a izraelská armáda opět začala zatýkat.
Hamás později tvrdil, že se konalo zasedání parlamentu Hamásu i za přítomnosti Ismaila Haníji a účastnili se ho také členové z Ramalláhu. Místo setkání ale bylo drženo v tajnosti.
Zdroje z Palestinské samosprávy mezitím tvrdí, že Mahmúd Abbás zvažuje přijetí zákona, který by rozpustil současný palestinský parlament, jehož členy jsou také zástupci Hamásu.

12.11.2007 00:00 3