Praha Jeruzalém

Šéf policejního vyšetřovacího a výzvědného úřadu, generálmajor Johanan Danino, v úterý inauguroval novou policejní organizaci zastřešující boj se zločinem. Tento nový policejní odbor, nazvaný Lahav 433, slučuje pět dosavadních odborů v jeden s cílem zefektivnit výměnu informací i vyšetřování zločinů a korupce.
Inaugurační ceremonie se zúčastnily významné osobnosti izraelských úřadů bojujících se zločinem: ministr vnitřní bezpečnosti, Avi Dichter; policejní komisař, Dudi Cohen; nejvyšší státní zástupce, Menachem Mazuz; státní žalobce Moše Lador a další.
Danino při svém proslovu označil korupci za strategickou hrozbu a za cíl organizace označil dosažení zlepšení kvality života izraelských občanů.
Tento nový odbor povede generálmajor Joav Segalovič. Začleněny do něj budou Jednotka prevence krádeže automobilů Etgar, Národní jednotka závažných mezinárodních zločinů, Národní jednotka proti zpronevěrám, Jednotka ekonomických zločinů a Policejní jednotka Gidonim.
Ministr Dichter dal nové policejní organizaci své požehnání, jen se však podivil nad volbou jejího názvu, který v hebrejštině znamená „jazyk plamene.“

01.01.2008 00:00 23