Praha Jeruzalém

[IMG R 10974]Hamás a organizace UNRWA se nemohou shodnout na osudu tří sanitek, které byly pro UNRWA dovezeny do Gazy v červenci. Hamás tvrdí, že je zabavil, protože na ně UNRWA nemá patřičné doklady, které dokazují jejich vlastnictví. Podle Hamásu jsou sanitky momentálně odstavené poblíž přechodu Kerem Šalom. To však odmítá UNRWA, která tvrdí, že má sanitky pod vlastní kontrolou.

Kauzu zahájil článek novin Jerusalem post, který upozornil na zabavení sanitek Hamásem. Na článek ale reagovala UNRWA, podle které je tato informace nepravdivá. Zabavení sanitek nicméně původně potvrdila i představitelka UNRWA, Jodie Clarková. Ta v e-mailu adresovanému zástupcům izraelské obrany napsala, že úřady v Gaze sanitky zadržely. Žádala dokonce Izrael o pomoc s dodáním dalších tří sanitek, tentokrát ale přes přechod Erez, kde je nemůže Hamás zadržet.

Mluvčí UNRWA, Chris Gunness, označil e-mail za nepravdivý, který jeho pisatelka sama vzala krátce po odeslání zpět, protože informace v něm uvedené nebyly pravdivé. Jako důkaz, že UNRWA sanitkami skutečně disponuje, poskytl Gunness fotografii zástupce ředitele UNRWA v Gaze před sanitkami. Na dotaz, zda může dokázat, že jsou na fotografii skutečně sanitky, které byly dovezené do Gazy v červenci, neodpověděl, pouze zopakoval již vyřčené stanovisko.

13.08.2009 00:00 2

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka