
Autor: ICEJ News
Diplomaté z Evropské unie ve středu na schůzce v Bruselu informovali své americké protějšky, že již není možné, aby Washington jednal jako jediný zprostředkovatel jednání mezi Izraelem a Palestinci. „Jestli tomu můžu dát titulek: Nic bez Spojených států, nic pouze se samotnými Spojenými státy,“ uvedla šéfka zahraniční politiky EU Federica Mogherini. „Jakýkoli rámec pro vyjednávání musí být mnohostranný a musí zahrnovat všechny hráče … proces bez jednoho nebo druhého by prostě nefungoval, prostě by nebyl realistický.“
Jako zástupci tzv. ad hoc styčné komise se zúčastnili také izraelský ministr pro regionální spolupráci Tzachi Hanegbi, zvláštní vyslanec USA Jason Greenblatt, předseda vlády palestinské samosprávy Rami Hamdallah a ministr zahraničních věcí Riad Malki, stejně jako ministři zahraničí z Jordánska a Egypta. Diplomaté a úředníci z několika zemí také využili příležitost k tomu, aby Greenblatta slovně napadli kvůli nedávnému oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který formálně uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele.
„Prezident Trump se domnívá, že pro dosažení pokroku v míru je zapotřebí čerstvé myšlení a odvážná rozhodnutí a že jsme jednali v souladu s touto vizí,“ řekl Greenblatt a dodal, že Jeruzalém je „kulturní a duchovní domov židovského národa po tisíce let. Prezident se vyjádřil naprosto jasně že, že Spojené státy neupřednostnily žádné řešení týkající se konečného stavu, včetně konkrétních hranic izraelské suverenity v Jeruzalémě. K hranicím jsme nezaujali stanovisko.“.
Mogheriniová řekla novinářům: „Jakýkoli plán, který má možnost stát se realistickou cestou, ze zkušeností, které máme, nemůže být založen na dohodách z Oslo a na perspektivě dvou států.“ Dodala, že toto řešení bude mít mimo jiné výsledek, při němž bude Jeruzalém společným hlavním městem Izraele a budoucího palestinského státu.




10 km od hranic: IDF zničila podzemní „bezpečné město“ Hizballáhu
Kde jsou teď vůdci Hamásu? Bez domova a vyhnaní z Kataru
Šéf Mossadu: Během války s Íránem jsme přešli do ofenzívy a pronikli do „samého jádra nepřátelských tajemství“
Idan zahynul při útoku výbušného dronu, jeho přítelkyně, která byla na hlídce, to vše viděla
Závažný případ špionáže: Dva příslušníci izraelského letectva špehovali pro Írán
Qassem: Hizballáh se neodzbrojí a je připraven svést „epickou“ bitvu
Námořnictvo zahájilo zadržování flotily směřující do Gazy
Četl papež vůbec někdy Bibli?
Tajná revoluce v Íránu: korunní princ tvrdí, že křesťanství v podzemí zažívá explozivní růst
Přestaňte šířit pomluvy o „násilí osadníků“
Trump a konec teheránských iluzí
Papež, Írán a můj rozsudek smrti jako křesťanky v Íránu
Prezidentův příspěvek k Íránu byl vulgární – strategie však možná brilantní
Terorista z Hizballáhu: „Nikdo už nemá sílu bojovat“
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Už nejsou spojenci Izraele!
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
Papež Lev musí odsoudit Hamás, jinak riskuje, že bude následovat osud Pia XII
Syn Hamásu, Mosab Hassan Yousef, o tom, proč tak důrazně vystupuje na podporu Izraele
Hlad v Gaze nespôsobuje Izrael
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data


