Praha Jeruzalém

Hrozba přišla několik hodin po útoku Hútíů na Spojené arabské emiráty během návštěvy prezidenta Isaaca Herzoga v této zemi Perského zálivu.

Od: World Israel News, 7. února 2022

Jemenský vojenský expert brigádní generál Abdalláh Džafarí v televizním rozhovoru pro íránskou televizi Al-Alam TV minulý týden pohrozil, že zbraně húthijských povstalců mohou dosáhnout Tel Avivu, Ejlatu a Dubaje.

„Stejné rakety a bezpilotní letouny, které dnes dorazily do SAE, dosáhnou přístavů v Tel Avivu a Ejlatu,“ řekl tehdy podle překladu Middle East Media Research Institute Al-Džafarí, který je odborníkem na húthijské povstalce.

„Jsou tu také další rakety a bezpilotní letouny s delším doletem – doletem 2 500 km – a mohou doletět až za sionistickou entitu,“ dodal.

Al-Džafarí rovněž varoval, že tyto zbraně mohou dosáhnout SAE.

„Některé z definovaných cílů budou oznámeny v nadcházejících dnech. Osobně se domnívám, že cílem bude Burdž Chalífa a Expo 2020,“ řekl.

Rozhovor byl odvysílán těsně poté, co Íránem podporovaní Hútíové vypálili balistickou raketu, kterou zachytily místní systémy protivzdušné obrany. Podle ministerstva obrany SAE, které oznámilo, že nedošlo k žádným škodám ani zraněním, byl tento útok třetím podobným odpálením balistické rakety v lednu.

K útoku došlo během dvoudenní návštěvy prezidenta Isaaca Herzoga v Abú Zabí.

08.02.2022 06:43 Daniel Žingor146Zdroj: World Israel News

Klíčová slova