Praha Jeruzalém

„To není to planý poplach,“ cituje zpráva zdroj z Gazy.

Od: JNS.org, 24. května 2022

Teroristické frakce v Pásmu Gazy se připravují na možnost eskalace konfliktu s Izraelem, včetně odpálení raket, pokud izraelský pochod s vlajkami na Den Jeruzaléma plánovaný na 29. května projde muslimskou čtvrtí Starého města podle plánu, informovala v pondělí izraelská média.

Podle zprávy je nyní vojenské křídlo Hamásu ve stavu zvýšené pohotovosti a provádí nábor členů, stejně jako kontrolu svých komunikačních systémů a přípravu stanovišť.

„To není to planý poplach,“ citovala zpráva zdroj z Gazy.

V pondělí jeden z vysokých představitelů Hamásu pohrozil, že teroristická skupina během pochodu vypálí na židovský stát rakety.

Mušir al-Masrí, člen parlamentu Hamásu v Gaze, uvedl, že „naše rakety sundají (izraelské) vlajky“, které se tradičně vyvěšují v Den Jeruzaléma, informovaly Kan News.

Al-Masrího výhrůžka se připojila k předchozí hrozbě, kterou vyslovil šéf politického byra Hamásu Ismail Haníja, který sídlí v Kataru. V neděli Haníja prohlásil: „Varuji nepřítele před pácháním těchto zločinů a pochodů. Palestinský lid nedovolí průchod těmto židovským talmudským bláznům.“

25.05.2022 05:22 Daniel Žingor120Zdroj: World Israel News

Klíčová slova