Praha Jeruzalém

Všech sedm obětí šabatového večera, kdy došlo ke smrtícímu teroristickému útoku v Neve Jaakov, bylo identifikováno.

Od: Israel National News 29. 1. 2023 12:14

Všech sedm obětí šabatového večera, kdy došlo k vražednému teroristickému útoku v Neve Jaakov, bylo identifikováno.

Nejmladší z obětí je čtrnáctiletý Ašer Natan. V době psaní tohoto článku probíhá jeho pohřeb.

Natan bydlel v domě v těsné blízkosti synagogy, před kterou terorista zahájil palbu. Byl nejstarší z osmi dětí a večer po šabatu odešel z domu, aby se setkal s přáteli. Když jeho rodiče uslyšeli střelbu, vyběhl otec z domu, aby syna našel. Než ho našel, bylo po střelbě. Prorazil policejní zátarasy a poté objevil bezvládné tělo svého syna.

Šaul Chai, 68 let, byl gabai (kostelník) synagogy Zechor L’Avraham v Pisgat Zeev. Byl zastřelen před synagogou Ateret Avraham v nedaleké čtvrti Neve Jaakov na severu Jeruzaléma. Šabatové jídlo strávil u příbuzných a v okamžiku vraždy se vracel do Pisgat Zeevu.

Irina Korolová byla ukrajinská občanka, která se před šesti lety přistěhovala do Izraele a pracovala v této čtvrti.

Rafaelovi Ben Eliyahuovi, další oběti, bylo 56 let. Jeho syn Matan byl při útoku vážně zraněn, ale od té doby nabyl vědomí, i když zůstává hospitalizován ve vážném stavu.

Při útoku byli zavražděni také Eli a Natali Mizrahiovi ve věku 48 a 45 let, kteří vyšli ze svého domu, aby se pokusili obětem pomoci. Natali byla zastřelena z bezprostřední blízkosti, když prováděla resuscitaci jedné z obětí.

Sedmou obětí byl 26letý Ilja Sosnaski.

Yossi, záchranář, který Natana na místě ošetřoval, vyprávěl: „Pokoušeli jsme se Ashera oživit, ale bez úspěchu. Pak ho našel jeho otec, který se ho nějakou dobu snažil najít. Prorazil policejní zábrany kolem těl a tak objevil svého syna bez života. Rodina je zdrcená.“

Eli a Natali Mizrahiovi, kterým bylo 48 a 45 let, se vzali teprve před několika lety. Mluvčí nemocnice Hadassah uvedl, že Natali tam pracovala posledních dvacet let a rozvážela jídlo pacientům na oddělení. „Během své práce se setkala se stovkami pacientů a starala se o to, aby měli teplé jídlo a bylo postaráno o jejich potřeby. Byla vždy připravena a ochotna jim naslouchat a vždy se ptala, jak se cítí.“

30.01.2023 04:37 Daniel Žingor213Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova