Praha Jeruzalém

Ministr Itamar Ben-Gvir byl při návštěvě posvátného místa na počest nového židovského měsíce chráněn silnou policejní přítomností.

Od: Israel National News 21. května 2023 8:21

Ministr národní bezpečnosti Itamar Ben-Gvir navštívil v neděli ráno, za silné policejní ostrahy, Chrámovou horu na počest začátku židovského měsíce sivan.

Během návštěvy ministr Ben-Gvir prohlásil: „Jsem rád, že mohu navštívit Chrámovou horu, nejdůležitější místo pro izraelský lid. Musím říci, že policie odvádí úžasnou práci a opět dokazuje, kdo je v Jeruzalémě pánem. Žádné hrozby Hamásu jim nepomohou, Jeruzalém a celou zemi Izrael máme pod kontrolou my.“

Zmínil také krizi týkající se státního rozpočtu a spor mezi jeho stranou Otzma Jehudit a ostatními koaličními stranami ohledně financování „okrajových částí“ Izraele: „Musíme pamatovat na naše bratry v Negevu a Galileji. Musíme investovat do Negevu a Galileje. Jeruzalém je naše duše, Negev a Galilea jsou náš duch, musíme tam investovat, musíme tam pracovat, musíme být zodpovědní i v Negevu a Galileji, a základem pro to je rozpočet.“

Reshet Bet informoval, že diskuse o rozpočtu s Otzma Yehudit narazily na zeď a zdroje ze strany hlásí neshody ohledně nastavení argumentace.

Ministr Ben-Gvir a jeho okolí si dávají pozor, aby veřejně nevyhrožovali, že se postaví proti hlasování o rozpočtu, aby nedošlo k tomu, že budou muset své hrozby realizovat.

Proto se Otzma Jehudit v tuto chvíli rozhodla o svém hlasování o rozpočtu mlčet.

22.05.2023 05:48 Daniel Žingor114Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.