Praha Jeruzalém

Terorista střílel na auto obětí z jiného vozidla poblíž křižovatky Tekoa v Guš Ecionu; po střelci pátrají jednotky IDF.

Od: JNS, 16. července 2023

Při nedělní palestinské střelbě z auta poblíž křižovatky Tekoa v Guš Eciónu v Judeji byl postřelen a těžce zraněn Izraelec a jeho dvě dcery byly zraněny lehce.

Podle Izraelských obranných sil zahájil terorista palbu z projíždějícího vozidla na auto obětí na dálnici asi 15 kilometrů jižně od Jeruzaléma.

Zdravotníci záchranné služby Magen David Adom na místě ošetřili třicetiletého muže se střelným poraněním horní části těla. Ve vážném, ale stabilizovaném stavu byl evakuován do jeruzalémského zdravotnického centra Shaare Zedek.

Záchranáři také ošetřili dvě dívky ve věku devět a čtrnáct let, které podle MDA zranilo letící sklo.

Izraelské síly zahájily pátrání po teroristovi, který uprchl autem, uvedla armáda v prohlášení.

„Všichni přejeme brzké uzdravení zraněným osobám a povzbuzujeme bezpečnostní složky, které podlé teroristy brzy dopadnou a zúčtují s nimi. Neustoupíme teroristům, kteří se snaží prolít židovskou krev a vyhnat nás z naší země,“ prohlásil starosta regionální rady Guš Ecion a předseda rady Ješa Šlomo Ne’eman.

Ve středu byli při střetech s Palestinci ve městě Turmus Ajá, které se nachází nedaleko Šekemu (Nábulusu) v Samaří, zraněni izraelský voják a příslušník pohraniční policie.

Voják utrpěl lehká zranění, když ho napadl podezřelý, a byl evakuován do nemocnice k ošetření. Policista byl zasažen kamenem a ošetřen na místě.

Vojáci vstoupili do města, aby se zmocnili přibližně 650 000 NIS (177 000 USD) určených na teroristické aktivity.

Již dříve ve středu Izraelská bezpečnostní agentura (Šin Bet) oznámila, že v souvislosti s řadou přestřelek v Judeji a Samaří v posledních měsících bylo obviněno šest Palestinců.

Všichni teroristé pocházeli z Palestinci kontrolované vesnice al-Mughayyir a jejich útoky se podle agentury většinou soustředily do okolí židovské obce Shiloh.

Členové buňky si podle bezpečnostní agentury opatřovali střelné zbraně od prodejce poblíž Jeninu a ve snaze získat finanční prostředky udržovali kontakty s „teroristickými elementy“ v pásmu Gazy.

Minulé pondělí prapor Al-Ajjáš napojený na Hamás uvedl, že vypálil dvě rakety z oblasti Jeninu směrem na židovskou obec Šaked, která se nachází v severním Samaří.

IDF následně poblíž města lokalizovaly dvě raketová odpalovací zařízení a dva provizorní projektily.

Začátkem tohoto měsíce zahájila armáda v Jeninu rozsáhlou protiteroristickou operaci, včetně vstupu významných pozemních sil do samařského města.

Akce, která je považována za největší nasazení v Judeji a Samaří za posledních dvacet let, se zúčastnilo více než 1 000 vojáků IDF.

17.07.2023 05:28 Daniel Žingor77Zdroj: United with Israel

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.