Praha Jeruzalém

Rakety odpalované z Judska a Samaří jsou důkazem nové reality, která je pro Izrael a „osadníky“ nebezpečnější, tvrdí noviny Hamásu.

Autor: Dalit Halevi 15. července 2023, 22:42

Rozvoj schopnosti vyrábět rakety v Judeji a Samaří a odpalovat je směrem k izraelským městům mění mocenskou rovnici v konfliktu mezi Izraelem a Palestinskou samosprávou, tvrdí noviny Hamásu Falastin.

V článku zveřejněném v listu Falastin publicista Ahmad Abú Zúharí tvrdí, že vývoj raket je nejdůležitějším prvkem, který ukazuje na schopnosti „palestinských odbojových organizací“ překonat bezpečnostní problémy, dosáhnout zdrojů financování tohoto projektu, získat potřebné vojenské znalosti, okopírovat způsob činnosti používaný v Gaze v oblasti raket a vytvořit strategii vhodného konfliktu proti „okupaci“.

Podle něj teroristické organizace prostřednictvím odpalování raket ukazují, že izraelské pokusy o likvidaci „palestinského odporu“ neuspěly, neboť svou schopností získat nové zbraně vytvořily novou realitu, která je pro Izrael nebezpečnější.

Abu Zouhari také dodal, že Judea a Samaří nebude pro „okupaci, její vojáky a osadníky bezpečnější“, protože „noční můra z Gazy a její rakety budou okupaci pronásledovat na každém místě“.

Dodal, že „rakety jsou začátkem konce (sionistické) entity“, a dodal, že odpalování raket nepřestane a spoléhání se na bezpečnostní koordinaci nezajistí Izraeli bezpečnost a nepřinese omezení vojenských sil palestinských odbojových organizací.

16.07.2023 05:43 Daniel Žingor131Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

2 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  17. 7. 2023

  Odpovědět

  Tak dobře. A co an to Izrael?

  • Daniel Žingor

   18. 7. 2023

   Odpovědět

   ... mno v tomto ohledu pozadu určitě nezůstává, nicméně si velmi dobře uvědomuje, že se dlouhodobě "zásoba palestinských teroristů" neztenčuje, ale právě naopak.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.