Praha Jeruzalém

Nejnovější díl magazínu ICEJ je věnován 75. výročí založení Izraele. Připomeneme britského ministra zahraničí lorda Balfoura, který v roce 1917 svou deklarací položil základ pro mezinárodní uznání židovského státu; motivací mu byla jeho biblická víra. Věnujeme se také unikátnímu fenoménu – československé vojenské pomoci v letech 1948-49, která zásadním způsobem přispěla k obraně Izraele napadeného ihned po jeho vzniku, a tím k udržení židovského státu.

O životě v současném Izraeli vypráví inženýr Moše Weiss pocházející ze Slovenska, který zanechal výraznou stopu v izraelské společnosti. V židovském státě není nic zvláštního přijít jako přistěhovalec z jiné země, a cizinci tam mají dveře otevřené stejně jako rodilí Izraelci.

Poslechnete si také krásnou píseň o izraelské zemi natočenou v mezinárodní spolupráci a na závěr pozvánku k účasti na oslavě Svátku stánků.

Desátý díl magazínu najdete na YouTube zde: https://youtu.be/Pnx6Vv6xYcg

Video magazín Obrazy z Jeruzaléma vzniká ve spolupráci české a slovenské kanceláře Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém s použitím originálních materiálů z centrály ICEJ v Izraeli. Všechny díly najdete na YouTube kanálu ICEJ CZ, k jehož odběru vás zveme:

https://www.youtube.com/user/icejczech

Přáli bychom si, aby se pro vás tento půlhodinový magazín stal příležitostí zastavit se v dnešní uspěchané době a nechat se inspirovat obsahem, který jinde nenajdete. Udělejte si čas a podívejte se s námi do Izraele. Náš tým pracuje ve svém volném čase bez nároku na odměnu. Pokud naši práci budete chtít podpořit zpětnou vazbou nebo finančním přispěním, obraťte se na kancelář ICEJ prostřednictvím e-mailu: info@icej.cz

05.08.2023 06:07 Daniel Žingor125Zdroj: Redakce israel.cz

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.