Praha Jeruzalém

Výbuch v oblíbeném parku v Tel Avivu si nevyžádal žádné oběti. Izraelské bezpečnostní složky podezřelé osoby zadržely.

Od: World Israel News, 15. září 2023

Po pátečním výbuchu v parku Yarkon v centru Tel Avivu byli zadrženi tři podezřelí z terorismu.

Výbušné zařízení bylo podle prvních zpráv nastraženo vedle stromu. Všiml si ho kolemjdoucí a okamžitě to nahlásil policii. K žádným obětem nedošlo.

O několik hodin později zadrželi podezřelé v Ramle nedaleko Tel Avivu policisté v civilu z izraelské národní bezpečnostní agentury Šin Bet, kteří zablokovali hlavní dálnici. Ve vozidle nebyly nalezeny žádné výbušniny.

Při výslechu se jeden z podezřelých přiznal k odpovědnosti, uvedla Šin Bet.

Velký zájem vzbuzuje otázka, zda výbušná zařízení pocházejí z Íránu. Šéf špionážní služby Mossad David Barnea na nedělní konferenci prohlásil, že Islámská republika se „neúnavně“ snaží útočit na Izraelce a Židy po celém světě.

„Nyní nastal čas, abychom si na Íránu vybrali jinou daň,“ řekl. „Jakékoli ublížení Izraelci nebo Židovi, ať už v jakékoli formě, bude mít za následek reakci daleko uvnitř Íránu, zasáhne i jádro Teheránu a bude zahrnovat všechny od popravčích důstojníků až po politické činitele.“

Izrael je ve zvýšené pohotovosti. Premiér Benjamin Netanjahu svolal na neděli schůzku s vedoucími všech bezpečnostních orgánů v Izraeli, aby projednali přípravy na možnou vlnu teroristických útoků v období velkého svátku, který začíná Roš ha-šana v pátek večer.

Rok 2023 byl nejvražednějším rokem od druhé intifády.

17.09.2023 05:58 Daniel Žingor111Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.