Praha Jeruzalém

Utrpení křesťanů nelze přičítat Izraeli, a proto představuje vážný problém pro Probuzené Západoevropany, kteří vidí svět neomarxistickou optikou boje mezi utlačovanými a jejich utlačovateli. Op-ed…

Autor: Giulio Meotti 12. června 2024 23:44

 • Tři nigerijští křesťané Islámský stát donutil pokleknout a zavraždil je.
 • Katolíci v severním Mosambiku, kteří vyprávějí příběhy svých farníků zavražděných islamisty za to, že odmítli odvolat svou víru.
 • Mezi zabitými jsou Francisco Massaya, který našel smrt u paty kaple, a Silvano Valentim, který se před setnutím přiznal ke křesťanství.
 • V Kongu islamisté právě sťali 60 křesťanů.
 • A v Pákistánu dav zlynčoval k smrti staršího křesťana obviněného z „urážky“ islámu.

To vše se stalo minulý týden, ale děje se to už léta za nejodpornější všeobecné lhostejnosti.

Podle izraelského Ústředního statistického úřadu (CBS) žije v Izraeli 187 900 křesťanů, což odpovídá 1,9 % obyvatelstva. V roce 2021 se počet křesťanů zvýšil o 1,4 procenta na 182 000 a v roce 2022 byl zaznamenán dvouprocentní nárůst (185 000 křesťanů). A to kontrastuje se všemi zeměmi Blízkého východu. Křesťané jsou nejvíce pronásledovanou identitní skupinou na světě.

Několik zemí „hlasovalo“ pro palestinský stát jako odměnu za protogenocidu Hamásu ze 7. října. Jak poznamenává kanadská publicistka Barbara Kay, jedná se o Španělsko, Norsko a Irsko, všechny tři demokracie jsou kulturními produkty křesťanství (první a třetí jsou katolické, druhá protestantská).

Měli by se zeptat ve škole Růžencových sester ve čtvrti Dachyat El Barid severně od Jeruzaléma, která byla na žádost matky představené řádu navzdory bezpečnostním potížím zahrnuta do izraelské části protiteroristické zdi. Křesťané nechtěli skončit na palestinské arabské straně bariéry.

V Gaze žije 800 křesťanských Palestinců, což je méně než 3 000 v roce 2007, kdy Hamás převzal kontrolu nad oblastí od Fatahu. Křesťané v Palestinské samosprávě i v Gaze představují zbytkovou a zranitelnou populaci. V roce 1947 tvořili křesťané v Betlémě, místě narození Ježíše, 85 % obyvatelstva, v roce 2016 jejich počet klesl na 16 %. Pronásledují je vzpomínky na Jásira Arafata, jehož teroristé v roce 2002 oblehli baziliku Narození Páně, kde drželi desítky farníků jako rukojmí, rabovali a zakládali požáry. Rami Ayyad, křesťanský majitel knihkupectví v Gaze, byl unesen, mučen a zabit islámskými extremisty.

Páter Tomey Dahoud, představený řecké pravoslavné církve v Taubusu, městě Palestinské samosprávy nedaleko Džaninu, řekl: „Islámští lidé nás chtějí zabít. To je jejich princip a jejich přesvědčení. Nechtějí v této zemi křesťany. Nechtějí slyšet a naše jména, nechtějí nás vidět. Taková je realita.“ Jeho kostel byl zapálen.

V lednu islámský dav zaútočil na klášter v Nábulusu, rovněž v Palestinské autonomii. A již v oblasti pod kontrolou palestinské samosprávy byly vypáleny další křesťanské kostely a křesťané se stali terčem útoků po lektorátu Benedikta XVI. v Regensburgu.

A když Barack Obama v roce 2013 navštívil Betlém, dokonce i ultraliberální NBC natočila reportáž o „islamizaci“ města.

V Nazaretu, arabském městě na severu Izraele, však není situace o mnoho lepší, přestože izraelské pořádkové síly násilí brání. Nápis vítal nemuslimy: „A kdo hledá jiné náboženství než islám, jeho kult nebude přijat a v dalším životě bude mezi poraženými. Korán (3:85)“. A přímo před bazilikou se modlí prostranství muslimů obrácené k Mekce. Islámské hnutí, inspirované fundamentalisty, chtělo stavbou mešity konkurovat tomu, co je největším kostelem na Blízkém východě. Ve městě již stojí 11 mešit v rámci procesu islamizace města.

Šejk Raed Salah, šéf Islámského hnutí v Izraeli, které chce islamizovat Nazaret, právě pronesl kázání: „Mohamed řekl, že malá armáda muslimů dobude Bílý dům a že islám vstoupí do všech domovů na všech kontinentech. Mohamed řekl: ‚Nejdříve bude dobyto Herakleitovo město‘. Heraklius znamená město Konstantinopol, které se nyní nazývá Istanbul. Polovina tohoto proroctví se již naplnila: dobytí Konstantinopole. Druhá polovina téhož proroctví se teprve musí naplnit: dobytí Říma. Řím neznamená konkrétní zeměpisnou polohu. Řím symbolizuje Evropu“.

Utrpení křesťanů nelze přičítat Izraeli, a představuje tak vážný problém pro Probuzené Západoevropany, kteří vidí svět neomarxistickou optikou boje mezi utlačovanými a jejich utlačovateli.

Jen blázen nebo užitečný idiot se však může domnívat, že současná vlna nenávisti na Západě se omezí na židovské cíle.

Mahmúd al-Zahár, „chirurg Hamásu“, vysvětlil, že zničení Izraele je pouze prvním cílem islámské ummy. Evropa a Západ přijdou na řadu později a společně.

A pokud postkřesťanské země, které spěchají, aby se zalíbily armádám chalífy, nechtějí naslouchat Izraeli nebo Hamásu, měly by si přečíst, co píše Iqna, největší informační agentura o Koránu se sídlem v Teheránu:

„Odhaduje se, že do roku 2085 bude mít 13 evropských zemí muslimskou většinu na kontinentu, který kdysi patřil křesťanství. V Anglii a Walesu jsou křesťané poprvé v menšině. Ze země, kde se narodil Ježíš, toto náboženství téměř vymizelo. Počet křesťanů v Betlémě se snížil z 85 % v roce 1947 na 15 %. V Rusku bude podle prognóz do roku 2050 nejrozšířenějším náboženstvím islám. Ve Francii je dnes 3 000 mešit. V Birminghamu, druhém největším městě Velké Británie, je 200 mešit a Londýn má muslimského starostu.“

V Libyi žilo mnoho Židů. Pak je islamisté vyvraždili a vyhnali. Ne jako Izraelce, ale jako Židy. V Egyptě bylo v roce 1948 100 000 Židů, zatímco dnes jich v celé zemi žije jen 28. V celém Iráku zůstalo jen 22 Židů oproti 160 000 Židů v roce 1948. V Sýrii a Libanonu již žádní Židé nezůstali. A v Římě a Miláně dnes najdete mnoho libyjských Židů, ale v Libyi už žádného.

V Libyi pak začali vyvražďovat křesťany. Dnes je Libye třetí nejhorší zemí na světě pro křesťanství. A křesťané tam už prakticky žádní nezůstali.

Postkřesťanští Evropané ze Španělska, Norska a Irska, než se zalíbili chalífovým armádám, si měli vzpomenout na znepokojivou větu, která se šířila v období před šestidenní válkou v roce 1967: „Nejdříve zabijeme šabatové lidi (Židy) a pak zabijeme ty nedělní (křesťany)“. V některých čtvrtích na Blízkém východě jsou tato slova doslova napsána na zdi. Viděli by to i lidé ze Západu, kdyby nebyli vážně postiženi morální slepotou.

14.06.2024 04:58 Daniel Žingor854Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

 1. Andrea

  14. 6. 2024

  Odpovědět

  Viděli by to i lidé ze Západu, kdyby nebyli vážně postiženi morální slepotou......amen! a Maranatha!

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.