Praha Jeruzalém

V odplatě za raketovou palbu na Izrael útočí izraelské letouny na podzemní teroristickou infrastrukturu v jižním pásmu Gazy.

Autor: Elad Benari, 13.6.2019 4:44

Izraelské letouny zaútočily v jižní Gaze v noci ze středy na čtvrtek na podzemní teroristickou infrastrukturu vojenských složek teroristické organizace Hamas.

Letecký úder byl proveden v reakci na předcházející raketovou palbu z Gazy směrem na jižní Izrael.

"IDF bude i nadále jednat proti pokusům zasáhnout izraelské civilisty a činí teroristickou organizaci Hamas zodpovědnou za všechno, co se děje uvnitř a poblíž pásma Gazy," uvedl ve svém prohlášení tiskový mluvčí IDF.

V okrese Eshkol v jižním Izraeli se před tím, krátce po půlnoci, rozhoukaly sirény.

Mluvčí IDF potvrdil, že jedna raketa, která byla z pásma Gazy na izraelské území vystřelena, byla zachycena systémam Iron Dome.

Nebyla hlášena žádná zranění nebo škody na majetku.

Raketový útok následoval po oznámení koordinátora vládních aktivit v teritoriích (COGAT), že po pokračujících požárech a vypouštění zápalných balónů z pásma Gazy na izraelské území bylo rozhodnuto o zavedení námořní blokády.

Ve středu odpoledne, poprvé od vyhlášení příměří po nedávné eskalaci bojů u hranic Gazy, byly z Gazy vypáleny dva výbušné balóny, které vybuchly v blízkosti jedné z komunit v okrese Eshkol.

Nedošlo k žádným zraněním nebo škodám.

Od středy dopoledne vypuklo v okolí Gazy v důsledku vypuštění zápalných balónů šest požárů.

Zápalné balóny způsobily v tomto regionu během tohoto týdne 20 požárů.

 

13. 06. 2019 05:42 184 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem