Praha Jeruzalém

US Press: Trump řekl, že Palestinská samospráva chce „být roztomilá“, ale pokud se dohoda neuzavře během jeho předsednictví, potom se neuzavře nikdy.

Od: Arutz Sheva, 29.6.1919 23:40

Americký prezident Donald Trump na summitu G-20 v Japonsku promluvil o hrozbě jaderného Íránu a jeho pohledu na to, kam směřuje „dohoda století“.

Trump zdůraznil, že jeho administrativa „pracuje na Íránu“ a zaujal k této otázce uvolněný přístup.

"Uvidíme, co se stane," řekl. "Myslím, že by se chtěli dohodnout. Myslím, že by byli velmi chytří, kdyby se chtěli dohodnout, ale uvidíme, co se stane. Já jsem OK. Mám tolik času, kolik ho jen na světě je."

V sobotu citoval íránský polooficiální denník Fars "informovaný zdroj", který uvedl, že jeho země brzy překročí dohodnutý limit obohaceného uranu z jaderné dohody z roku 2015.

Ohledně navrhované mírové dohody, často nazývané „dohoda století“, řekl Trump, že je přesvědčen, že pokud se Izrael a Palestinská samospráva v průběhu jeho prezidentství nedohodnou, nevěří, že někdy bude mír.

"Pokud to neudělají v průběhu mého prezidentství, pak už to neudělají nikdy. Uvidíme, co bude," řekl. "Myslím si – ale jistý si tím nejsem – že Palestinci v zásadě chtějí uzavřít dohodu, ale chtějí při tom být trochu roztomilí a to je v pořádku. Já plně rozumím jejich pozici."

"Myslím si, že máme velmi dobrou šanci dohodu uzavřít. Mnoho lidí si myslí, že je to ta nejtěžší dohoda ze všech. A velmi dobře to opravdu může být ta nejtěžší dohoda ze všech. Spousta lidí si taky myslí, že to vůbec není realizovatelné."

"Myslím, že se chtějí dohodnout – měl jsem velmi dobrý vztah s některými z jejich vůdců. A samozřejmě mám dobré vztahy s Izraelem."

 

30. 06. 2019 07:35 149 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem