Praha Jeruzalém

Znásilněna v dětském pokoji – Izraelka držená v zajetí Hamásu vůbec poprvé veřejně obvinila své věznitele ze znásilnění.

Autor: David Rosenberg, World Israel News, 26. března 2024

Izraelka, která byla 7. října zajata a držena v zajetí v pásmu Gazy, obvinila své bývalé věznitele ze znásilnění, což je poprvé, kdy izraelský rukojmí veřejně prohlásil, že byl v zajetí teroristů v Gaze sexuálně napaden.

Čtyřicetiletá advokátka Amit Soussanaová byla unesena ze svého domu v kibucu Kfar Aza během invaze Hamásu 7. října.

Na konci příměří mezi Hamásem a Izraelem koncem listopadu byla Soussana propuštěna v rámci dohody o rukojmích, která zahrnovala propuštění stovek vězněných arabských teroristů.

V úterý deník The New York Times zveřejnil výpověď Soussany, která potvrdila, že byla v zajetí v pásmu Gazy znásilněna.

Vzpomíná, že během samotné invaze 7. října byla Soussana během únosu brutálně zbita a nejméně deset mužů ji odvleklo do pásma Gazy.

Na záběrech z bezpečnostních kamer z jejího únosu je vidět, jak je Soussana zabalená v bílé látce vlečena skupinou mužů.

Únosci se ji pokusili zkrotit a odvézt do Gazy na kole, ale nakonec ji po svázání rukou a nohou odvlekli přes otevřená pole.

Soussana dorazila do pásma Gazy s vážnými zraněními, včetně silného krvácení, zlomenin pravého očního důlku, tváře, nosu a kolena.

Během osmihodinového rozhovoru v polovině března Soussana deníku Times řekla, že během svého zajetí byla připoutána řetězem k posteli v dětském pokoji, který byl vyzdoben obrázky kreslené postavičky SpongeBob SquarePants.

Její strážce, který se představil křestním jménem Muhammad, Soussanu pravidelně sexuálně obtěžoval, vyhrnoval jí tričko, sahal jí na tělo a ptal se, kdy bude mít menstruaci.

Muhammad se jí často vyptával na její sexuální život a do ložnice, kde byla držena, vstupoval jen ve spodním prádle.

V den sexuálního útoku, 24. října, dva a půl týdne po jejím únosu, Muhammad Soussanu odvázal a umožnil jí koupel.

Po koupeli však Muhammad vstoupil do koupelny, namířil na ni pistoli, dvakrát Soussanu udeřil, svlékl jí ručník a osahával ji.

„Posadil mě na okraj vany. A já jsem si sevřela nohy. A bránila jsem se. A on mě pořád mlátil a přiložil mi pistoli k obličeji.“

Muhammad pak Soussanu odtáhl zpět do ložnice, kde ji držel v zajetí, a pod hrozbou použití zbraně ji znásilnil.

„Přistoupil ke mně a strčil mi pistoli do čela,“ řekla Soussan.

„Pak mě s pistolí namířenou na mě donutil, abych na něm vykonala sexuální akt.“

Deník Times sice nezveřejnil podrobnosti o samotném znásilnění, článek však potvrdil, že Soussanin popis událostí a jejího zajetí se shoduje s tím, který poskytla sociálním pracovníkům poté, co byla osvobozena.

Soussan tvrdí, že Muhammad po znásilnění vyjádřil vinu za útok slovy: „Jsem špatný, jsem špatný, prosím, neříkejte to v Izraeli“.

Krátce po úterním zveřejnění příběhu vydal izraelský prezident Isaac Herzog prohlášení, v němž vyzval k mezinárodnímu odsouzení sexuálních zločinů teroristů v Gaze.

„Amit Soussan mluví za všechny, kteří nemohou mluvit. Mluví za všechny oběti odporných sexuálních zločinů a zneužívání ze strany Hamásu. Mluví za všechny ženy na celém světě.

Celý svět má morální povinnost postavit se na stranu Amit – a všech obětí – a odsoudit brutální teror Hamásu a požadovat okamžitý návrat všech rukojmích.“

27.03.2024 05:39 Daniel Žingor470Zdroj: World Israel News

1 komentář

  1. Karel Pittner

    3. 4. 2024

    Odpovědět

    Co to je za lidi? Kde se tady vzali? Jak můžou vychovavát své potomstvo k nenávistí a vraždění? Někde jsem četl, že Palestinci patří k nejchytřejším národům na světě. Ani náhodou, podle mého názoru patří celá ta palestinská smečka k největší ostudě našeho světa. Vzpomínám si jak v Palestině vyšli do ulic a slavili, když letadla teroristů narazila do dvojčat v New Yorku 9.9.2001.Na to se nezapomíná.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.