Praha Jeruzalém

Liberman vyzval k návratu k cíleným atentátům a k trestu smrti pro teroristy.

Autor: David Isaac, World Israel News, 11. února 2019

Po děsivé vraždě mladé židovské dívky palestinským arabským teroristou vyzval bývalý izraelský ministr obrany Avigdor Liberman k návratu k cíleným atentátům a změně zákona, která by umožnila vojenským soudům ukládat trest smrti teroristům.

"Musíme se v pásmu Gazy vrátit k politice cílených atentátů," uvedl Liberman podle izraelského zpravodajského webu 0404. "Každý, kdo sleduje sociální sítě Palestinců, si uvědomuje širokou podporu opovrženíhodného vraha Ori Ansbacherové."

Jedno z míst podporujících teroristu Arafata Irfayiu, který zabil Ansbacherovou, říká: "Bůh je s ním, je vyslancem nás všech, musíme podporovat jeho rodinu při očekávané demolici jejich domu a tato vražda je oprávněná, protože je to voják a tato událost se odehrála v Jeruzalémě."

Milovnice přírody 19ti letá Ansbacherová z židovského města Tekoa u Betléma, byla znásilněna a zavražděna Arafatem Arfiyehem při procházce v zalesněné přírodní rezervaci. Útok vyvolal vlnu šoku a otřásá celou izraelskou společností. Arfiyeh opustil svůj domov v Hebronu s nožem a úmyslem zaútočit.

Tělo Ansbacherové bylo nalezeno v pátek a Arfiyeh byl zatčen v sobotu, usvědčen byl DNA zanechanou na místě činu.

Arfiyeh a jeho rodina podporují Hamas, teroristickou skupinu, která spravuje pásmo Gazy. Není jasné, zda Arfiyeh jednal podle pokynů vedení Hamasu nebo z vlastní iniciativy. Arfiyeh má dlouhou historii konfliktů s izraelskými úřady pro nelegální vstupy na území Izraele a ozbrojování nožem.

Liberman, který vede pravicovou stranu Izrael Beiteinu (neboli "Izrael je náš domov"), také v sobotu tweetoval: "Dnes je více než kdy jindy jasné, že požadavek Izrael Beiteinu umožnit trest smrti pro teroristy je oprávněný."

Před odchodem z koaliční vlády pod vedením premiéra Benjamina Netanjahua prosazoval Liberman tvrdší zákon o trestu smrti pro teroristy. Ačkoli návrh zákona, který libermanova strana navrhla, prošel v lednu prvním kolem hlasování, Knesset byl rozpuštěn dříve, než mohl postoupit dál.

 

12. 02. 2019 10:08 146 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem