Praha Jeruzalém

Palestinské bezpečnostní síly zadržely na Islámské univerzitě v Pásmu Gazy, která je napojena na Hamás, nejméně pět Íránců. Jeden z nich spáchal při zátahu sebevraždu. Zároveň bylo zabito dalších šest až devět Palestinců.
Zátah, při němž byly zabaveny stovky zbraní a materiál pro výrobu raket Kassám, provedly síly loajální prezidentu Abbásovi. Představitelé Hamásu však popřeli, že by na univerzitě byli íránští občané. Při zátahu byl dále zraněn Ahmad Džábri, který řídil akci, při níž byl v Pásmu Gazy unesen izraelský voják Gilad Šalit.
Bezpečnostní sily rovněž převzaly kontrolu nad vládními budovami Hamásu. V pátek časně ráno byli zabiti dva muži Fatáhu v přestřelce na severu Pásma Gazy. Bojovníci Hamásu vyhodili v Gaze do vzduchu rozhlasovou stanici stranící Fatáhu. Do přestřelky se dostaly i sanitní vozy.
Ve čtvrtek bylo celkem zabito 12 osob a 70 jich bylo zraněno. Ozbrojenci Hamásu ve čtvrtek přepadli konvoj prezidentské ochranky a ukořistili zbraně a výbušniny dodané silám prezidenta Abbáse ze Spojených států a arabských zemí. Fatáh tuto informaci popřel s tím, že Hamásem ukradené boxy obsahovaly léky.

02.02.2007 00:00 2

Klíčová slova