Praha Jeruzalém

[IMG R 10030]Šéf Hizballáhu, Hassan Nasralláh,  v neděli řekl, že nedávné vojenské cvičení Izraele blízko libanonské hranice má být přípravou na další válku. Nasralláh vzápětí ale také řekl, že Hizballáh v odpovědi na izraelské cvičení zahájil cvičení také. Má to být podle něj vzkaz Izraeli, že je Hizballáh připraven bojovat.
„Nepřítel provádí měsíce vojenské manévry. Poslední manévry se odehrály jen před pár týdny blízko libanonské hranice a zúčastnilo se ho na 50 000 vojáků a důstojníků. Tyto manévry jsou přípravou na útok na Libanon,“ řekl Nasralláh na veřejném shromáždění na podporu Hizballáhu v Bejrútu.
Noviny Al-Akhbar, které straní Hizballáhu, informovaly, že se tisíce neozbrojených členů Hizballáhu zúčastnilo vlastních manévrů, což bylo později potvrzeno i vysokými představiteli Hizballáhu, kteří ale bližší detaily neposkytli.
„Říkám nepříteli, že manévry byly opravdové, vážné a velké. Neposkytnu další detaily. Je tu obrovská připravenost (Hizballáhu), což musí nepřítel pochopit,“ řekl Nasralláh ve svém nedělním projevu. Shromáždění navštívilo několik tisíc stoupenců Hizbaláhu a zorganizováno bylo Hizballáhem k připomenutí Libanonského dne mučedníků. Nasralláh, který se neustále skrývá, protože se obává, že by se mohl Izrael pokusit  o jeho odstranění, se osobně shromáždění nezúčastnil. Jeho předem nahraný projev trval 90 minut a na začátku a na konci byl doprovázen ohňostrojem a střelbou.

12.11.2007 00:00 4

Klíčová slova