Praha Jeruzalém

V odvetě na raketovou palbu na Aškelon zútočila IDF na teroristické cíle v severní Gaze.

Autor: Elad Benari, 7.1.2019 6:45

Stíhací letouny a bojové vrtulníky IDF napadly v pondělí ráno řadu teroristických cílů ve vojenském táboře, který patří k teroristické organizaci Hamas v severním pásmu Gazy, řekl mluvčí jednotek IDF.

Útok byl odvetou na raketovou palbu směrem k izraelskému území v neděli v noci.

„IDF považuje teroristickou organizaci Hamas za zodpovědnou za vše, co se děje uvnitř i mimo pásmo Gazy. IDF bude i nadále hájit občany státu Izrael a je odhodlána jednat proti terorismu pocházejícímu z pásma Gazy, “ uvedla IDF.

V noci z neděle na pondělí, krátce po třetí hodině, se ve městě Aškelon rozezněly sirény „rudého poplachu“.

Mluvčí IDF uvedl, že rakety odpálené z Gazy na Izrael byly identifikovány a zachyceny systémem letecké obrany Iron Dome.

V neděli krátce po poledni vrtulníky IDF zahájily palbu na cíle Hamasu v Gaze, jako odplatu za vypuštění balonové bomby na izraelské území v neděli ráno.

Podle mluvčího IDF vypustili teroristé Hamasu z Gazy do izraelského vzdušného prostor balónové bomby pomocí modelu letounu, který nesl provizorní výbušné zařízení připojené k balónům.

07.01.2019 07:05 Daniel Žingor244Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka