Praha Jeruzalém

Rozdílné názory s ředitelem Mossadu Davidem Barneou přiměly velitele speciálních operací Mossadu k jeho rezignaci.

Od: Israel National News 30.1.22 22:40

Channel 13 News informovaly, že kvůli výrazným názorovým rozdílům s ředitelem Mossadu Davidem Barneou odchází ze své funkce velitel jednotky speciálních operací Mossadu „Cesarea“.

Podle této zprávy šéf Mosadu Barnea vzhledem k obtížím, které v moderní době přináší zaměstnávání izraelských agentů v zemích celého světa, informoval velitele jednotky, že hodlá provést významné změny ve způsobu fungování jednotky Cesarea.

Velitel objasnil, že požadované změny nehodlá provést a na konci napjatého rozhovoru bylo rozhodnuto, že bude požádán, aby opustil svou funkci.

Spolu s ním rezignoval i velitelův zástupce a několik dalších zaměstnanců. Byl jmenován nový velitel, který v nejbližší době provede požadované reformy.

Když Barnea nastoupil do funkce, rozhodlo se několik vysokých představitelů Mosadu odejít do důchodu, včetně vedoucího technologického oddělení, vedoucího protiteroristického oddělení a vedoucího oddělení pro práci s agenty. Odhaduje se, že i tyto rezignace byly vyvolány oznámením změn, které Barnea hodlá zavést.

31.01.2022 06:34 Daniel Žingor165Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova