Praha Jeruzalém

Demonstraci, která se konala na státem financované univerzitě, vedli studenti sdružení v antisionistické straně Hadaš.

Autor: Adina Katzová, World Israel News, 27. října 2022

Demonstrace podpory na znamení solidarity s palestinskými teroristy, kteří byli zabiti při zásahu IDF v Samaří, se konala ve čtvrtek ráno u vchodu do Tel Avivské univerzity.

V noci na pondělí provedly izraelské bezpečnostní síly razii v laboratoři na výrobu výbušnin v Nábulusu (Šechemu), která patřila nové teroristické skupině Lví doupě, jež má na svědomí vraždu rotného IDF Ida Barucha z počátku tohoto měsíce a stála za nastražením nálože obsahující čtyři kilogramy výbušnin – která naštěstí nevybuchla – na čerpací stanici u židovské obce Kedumim v Samaří 25. září.

Lví doupě, nová teroristická skupina, která si rychle získala vliv mezi mladými Palestinci, také plánovala 8. září provést masakr v Jaffě-Tel Avivu, který zmařila jednotka speciálních sil Yassam.

Demonstraci, která se konala na státem financované univerzitě, vedli studenti spojení s antisionistickou arabskou stranou Hadaš. Skandování, které zaznamenali aktivisté sionistické skupiny Im Tirtzu, zahrnovalo například: „Ó, matko mučedníka, raduj se, všichni Šabábové jsou tvoji synové“, „Ó, matko vězně, buď šťastná, smrt je lepší než ponížení“ a „Mučedníku, odpočívej, pokračujeme v boji… jednota s Palestinou v návratu všech uprchlíků, jednota s Palestinou v odstranění všech okupantů“.

Poslankyně za Hadaš Ta’al Aida Touma-Slimanová v úterý uvítala pět teroristů z Lvího doupěte, včetně jeho vůdce, kteří byli zabiti při nočním zásahu. Zveřejnila fotografii z jejich pohřbu s popiskem: „Nábulus se dnes rozloučí s našimi mučedníky. Náš palestinský národ se loučí se svými mučedníky.“

„Skutečnost, že u vchodu do telavivské univerzity zaznívá skandování mučedníků a intifády a rektor univerzity se ani neobtěžuje opustit svou kancelář a odstranit protestující, je projevem slabosti a hanebné kapitulace před terorismem,“ prohlásil Šai Rosengarten, ředitel aktivismu Im Tirtzu.

„Když někdo dělá nepořádek před vaším domem, říkáte si snad, že nejste zodpovědní za vchod? Vchod do telavivské univerzity se stal něčím jako demonstrací teroristů uprostřed Jeninu. Studenti telavivské univerzity si zaslouží prezidenta, který se postará o jejich bezpečnost,“ řekl Rosengarten.

Navzdory tvrdé fasádě teroristické skupiny se sídlem v Nábulusu se ve středu pozdě večer vzdali bezpečnostním složkám Palestinské samosprávy čtyři vysoce postavení operativci, kteří se obávali, že by mohli být zabiti.

28.10.2022 05:31 Daniel Žingor107Zdroj: World Israel News

Klíčová slova