IDF zahájila pátrání po útočníkovi poblíž Nábulusu (Šekem).

Od: JNS, 26. února 2023
Při nedělním teroristickém útoku u vesnice Huwara jižně od Nábulusu v Samaří byli zabiti dva Izraelci.
IDF uvedla, že terorista přijel ke křižovatce Einabus a zahájil palbu na projíždějící izraelské vozidlo na dálnici 60. Střelba zasáhla dva civilisty, kteří byli evakuováni do nemocnice k lékařskému ošetření, kde byli prohlášeni za mrtvé.
Následně byli identifikováni jako bratři Hillel Menachem a Yigal Yaakov Yanivovi, oba z nedaleké obce Har Bracha.
Izraelské síly zablokovaly silnice v oblasti útoku a zahájily pátrání po pachateli.
Prvotní vyšetřování IDF ukázalo, že střelec k útoku využil dopravní zácpy.
„Jménem všech občanů Izraele posílám z celého srdce soustrast rodině Yanivových z Har Brachy nad vraždou Hillela Menachema a Yigala Yaakova – budiž jim památka požehnáním,“ uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
„Naší odpovědí na terorismus je zasáhnout proti němu silou a posílit naše postavení v zemi,“ dodal.
V reakci na to provedl ministr obrany Yoav Gallant společně s nejvyššími bezpečnostními představiteli vyhodnocení situace. Dal bezpečnostním složkám pokyn, aby zaměřily operační a zpravodajské úsilí na dopadení pachatele střelby a zároveň přijaly veškerá opatření nezbytná k zabránění dalším útokům. Gallant rovněž schválil posílení jednotek v Judeji a Samaří pro obranné účely.
Huwara je jedním z několika palestinských měst, přes které Izraelci pravidelně projíždějí do židovských obcí v Samaří.
Počátkem tohoto měsíce si teroristický útok v jeruzalémské čtvrti Ramot vyžádal životy šestiletého Jakova Israela Paleye, jeho osmiletého bratra Ašera Menachema Paleye a dvacetiletého Altera Šlomo Ledermana. O tři dny později zemřel na následky zranění utrpěných při teroristickém útoku na kontrolním stanovišti Šuafat na severovýchodě Jeruzaléma 22letý izraelský voják st. seržant Asil Sawaed.
Koncem ledna bylo při teroristickém útoku střelbou v synagoze v jeruzalémské čtvrti Neve Yaakov zabito sedm lidí a několik dalších bylo zraněno.




10 km od hranic: IDF zničila podzemní „bezpečné město“ Hizballáhu
Kde jsou teď vůdci Hamásu? Bez domova a vyhnaní z Kataru
Šéf Mossadu: Během války s Íránem jsme přešli do ofenzívy a pronikli do „samého jádra nepřátelských tajemství“
Idan zahynul při útoku výbušného dronu, jeho přítelkyně, která byla na hlídce, to vše viděla
Závažný případ špionáže: Dva příslušníci izraelského letectva špehovali pro Írán
Qassem: Hizballáh se neodzbrojí a je připraven svést „epickou“ bitvu
Námořnictvo zahájilo zadržování flotily směřující do Gazy
Četl papež vůbec někdy Bibli?
Tajná revoluce v Íránu: korunní princ tvrdí, že křesťanství v podzemí zažívá explozivní růst
Přestaňte šířit pomluvy o „násilí osadníků“
Trump a konec teheránských iluzí
Papež, Írán a můj rozsudek smrti jako křesťanky v Íránu
Prezidentův příspěvek k Íránu byl vulgární – strategie však možná brilantní
Terorista z Hizballáhu: „Nikdo už nemá sílu bojovat“
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Už nejsou spojenci Izraele!
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
Papež Lev musí odsoudit Hamás, jinak riskuje, že bude následovat osud Pia XII
Syn Hamásu, Mosab Hassan Yousef, o tom, proč tak důrazně vystupuje na podporu Izraele
Hlad v Gaze nespôsobuje Izrael
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data



Jaromír Vykoukal
28. 2. 2023
OSN , dále samostaně USA a EU už jsou ve vleku toho, co samy o sobě nějakým způsobem podporovaly. Vytrvalé odsuzování Izraele za cokoliv a trvalou omluvu pro cokoliv co způsobí palestinští Arabové. Kdyby prudce obrátily, budou vypadat jako blbci a současně si naštvou velkou čast zdrojů energie. Fakt je, že situace v Izraeli je dnes výrazně mně přehledná než kdykoliv dříve. A tak se daří vlně nasilí a občanských nepokojů...
Daniel Žingor
28. 2. 2023
Poslední reakci budu zveřejňovat zítra: "požaduje ukončení osadnického násilí a arabského teroru"
Jan Hora
28. 2. 2023
...a slavná EU mlčí. Nikomu nevadí, že jsou vražděni židé...