Praha Jeruzalém

Desítky letounů IAF byly rozmístěny na obloze, aby chránily izraelský vzdušný prostor, a úspěšně zachytily bezpilotní letouny a řízené střely.

Od: Israel National News 14. dubna 2024 17:00

Izraelské letectvo společně se strategickými partnery Izraele úspěšně zachytilo desítky vzdušných hrozeb, které byly v sobotu večer vypuštěny z Íránu směrem k izraelskému území.

Desítky letounů IAF byly rozmístěny na obloze, aby chránily izraelský vzdušný prostor, a úspěšně zachytily bezpilotní letouny a řízené střely.

Mluvčí IDF kontradmirál Daniel Hagari v neděli ráno poznamenal: „Včera v noci Írán zahájil útok proti Izraeli odpálením více než 300 hrozeb různého typu. Íránská hrozba se setkala se vzdušnou a technologickou převahou IDF spolu se silnou bojovou koalicí – která společně zachytila drtivou většinu hrozeb. Bylo zachyceno 99 % hrozeb vyslaných na izraelské území, což je velmi významný strategický úspěch.“

Dříve ráno IDF uvedla, že svaz protivzdušné obrany IDF společně se strategickými spojenci Izraele úspěšně zachytil většinu odpalů pomocí systému protivzdušné obrany „Arrow“ dříve, než odpalované rakety překročily izraelské území.

Byl identifikován malý počet zásahů, včetně zásahu základny IDF v jižním Izraeli, kde došlo k drobným škodám na infrastruktuře.

15.04.2024 05:43 Daniel Žingor161Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    15. 4. 2024

    Odpovědět

    Dobrý výsledek ale očekávatelný. Když pošlu do útoku bezpilotní letadla co k cíli letí několik hodin, musím vědět že většina jich skončí na zemi daleko od cíle. IDF nejsou telata a vědí jak na to. Stalo se. Průnik balistikcý střel je ale varováním, že každou PRO je možno prorazit, pokud ji prorazit chci a mám dost obětovatelných prostředků..

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.