Praha Jeruzalém

Američtí představitelé údajně očekávají, že Írán nebo jeho zmocněnci zahájí v nejbližší době velký raketový útok nebo útok drony na Izrael jako odvetu za zabití představitele IRGC v Damašku.

Od: Israel National News 10. dubna 2024, 22:30

Americká vláda se domnívá, že „velký“ raketový útok nebo útok drony na Izrael ze strany Íránu nebo jeho zástupců hrozí „bezprostředně“, uvedli US představitelé pro agenturu Bloomberg News.

Podle této zprávy je toto hodnocení založeno na zpravodajských informacích o záměrech Íránu.

Írán přislíbil odvetu za vraždu vysokého představitele Revolučních gard (IRGC) Mohammada Rezy Zahediho v Damašku minulý týden spolu s dalšími členy IRGC. Vysoký poradce nejvyššího vůdce ajatolláha Alího Chameneího pohrozil izraelským velvyslanectvím v zahraničí.

Izrael je od úderu v Damašku v pohotovosti před možnou íránskou odvetou. Velký útok Íránu nebo některého z jeho zmocněnců by mohl výrazně eskalovat válku mezi Izraelem a teroristickou organizací Hamas, jedním z takových íránských zmocněnců, která začala, když Hamas 7. října 2023 zmasakroval 1 200 lidí a vzal asi 250 rukojmích.

Nejnovější zpráva je v rozporu se včerejší zprávou CNN, podle níž se američtí představitelé domnívali, že Írán se v odvetě nezaměří přímo na Izrael, protože se obává vyvolání silné reakce ze strany Izraele i USA.

11.04.2024 05:26 Daniel Žingor182Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

2 komentáře

 1. Andrea

  11. 4. 2024

  Odpovědět

  zdieľam to isté v myslí, pan Jaromír. čo myslí ale Irán tým, že sa zameria aj na zahraničné veľvyslanectva? Nemôže len tak útočiť v cudzích krajinách. To sa mi zdá úplne šialené. Nemyslím si však, že pri veľkom útoku Iránu na Izrael podnikne USA nieco väčšie na Irán. Pripadá mi, že USA sa pomaly sťahujú do úzadia. V každom. prípade tieto obrovské tlaky na Izrael prinesú niečo vážne.

 2. Jaromír Vykoukal

  11. 4. 2024

  Odpovědět

  Já to čekám také. Írán se cítí v pevný v kramlecích a tedy něco udělá. Možná k tomu využije Hizballah, možná někoho jiného. Útok na vlastní území asi riskovat nebude, ale pokud k němu dojde, Írán z toho hodně vytěží. Bude mít viníka, který může za vše možné a odvede to pozornost Íránců od vnitřních problémů země.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.