Praha Jeruzalém

Náčelník generálního štábu generálporučík Herzi Halevi uvedl, že Izrael věděl o schopnostech dronů Hizballáhu, které byly předvedeny na zveřejněném videu.

Od: Israel National News 19. června 2024 21:31

Náčelník generálního štábu Herzi Halevi ve středu navštívil systém vzdušné obrany na severní hranici.

V rámci své návštěvy si prohlédl systém a hovořil s vojáky komplexu protivzdušné obrany, s velitelem izraelského letectva generálmajorem Tomerem Barem, velitelem komplexu protivzdušné obrany brigádním generálem Giladem Biranem a veliteli praporů „Iron Dome“.

„Jsme ve válečném stavu již více než osm měsíců a vy jste se více než osm měsíců bránili a zajišťovali komplexní obranu. Tato obrana poskytuje civilistům a IDF velkou míru bezpečnosti, ale my se s tím nespokojíme, v IDF máme mnohem více vojáků, kteří se podílejí na ofenzivě proti Hizballáhu,“ prohlásil Halevi.

Dodal: „Dnes jsme se zaměřili na několik teroristů Hizballáhu a včera Hizballáh zveřejnil video, na kterém předvedl schopnost, o které jsme věděli, a my připravujeme a vytváříme řešení, jak se vypořádat s takovými a dalšími schopnostmi, což uvidíte v realitě v pravý čas, až to bude zapotřebí.“

Náčelník generálního štábu pohrozil: „Máme samozřejmě nekonečně větší schopnosti, z nichž si myslím, že nepřítel zná jen některé a setká se s nimi v pravý čas.“

„Naše zkouška spočívá v tom, že dnes bráníme, zítra vítězíme, pozítří vracíme obyvatele do mnohem bezpečnější reality a spolu s nimi také budujeme a obnovujeme a děláme tuto krásnou oblast silnější, než byla před válkou. Velmi si vás vážím, pokračujte ve skvělé práci. Děkuji vám,“ uzavřel.

20.06.2024 05:26 Daniel Žingor232Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.