Praha Jeruzalém

Podle íránských zpráv hořelo v jižním íránském přístavním městě Bushehr nejméně 7 lodí. Důvody požáru nebyly zveřejněny.

Od: Arutz Sheva, 15.7.2020 15:56

V jižním íránském přístavním městě Bushehr hořelo nejméně 7 lodí, uvedla ve středu agentura Tasnim s tím, že příčina požárů zůstává nejasná.

V tento okamřik se hasiči snaží dostat oheň pod kontrolu, uvedl pro IRNA Jahangir Dehghani, šéf pro řešení krizových situací v provincii Bushehr.

Tento incident následuje řadu výbuchů, které v posledních týdnech otřásají Íránem.

V pondělí došlo k výbuchu v íránské chemické továrně, informovala íránská média.

K výbuchu údajně došlo také v zařízení na výrobu kondenzátu plynu v průmyslové zóně Kavian Fariman v provincii Razavi Khorasan ve východním Íránu. Tento výbuch byl způsoben požárem, který vypukl v jedné z plynových nádrží.

Hasiči dokázali oheň lokalizovat ještě, než se rozšířil do jiných tanků a způsobil další výbuchy. Příčiny vzniku požáru se vyšetřují.

Při výbuchu plynu v sobotu v Teheránu byla poškozena obytná budova, výbuch zranil jednu osobu.

V pátek informovaly IRIB, že Teheránu došlo k výbuchu v západním a že v oblasti, kde k výbuchu došlo, byla přerušena elektřina.

7. července, při výbuchu v teheránské továrně, byli zabiti dva lidé.

2. července způsobil výbuch závažné poškození jaderného zařízení Natanz.

V červnu otřásla exploze vojenským komplexem v oblasti Parchin jihovýchodně od Teheránu. Úřady z tohoto výbuchu obvinily „unikající plynové nádržeí“.

30. června při výbuchu v lékařském středisku v Teheránu zahynulo 13 lidí. Teheránský zástupce guvernéra Hamid Reza Goudarzi státní televizi řekl, že exploze byla způsobena únikem plynu.

 

16. 07. 2020 06:33 120 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem