Praha Jeruzalém

Devatenáctiletá Avishag Sembergová je nejmladší izraelskou olympijskou medailistkou v historii.

Od: Arutz Sheva, 24. července 2021 20:42

Devatenáctiletá Avishag Sembergová získala první medaili z olympijských her v Tokiu, když zvítězila nad Turkyní Rukiye Yıldırım.

Sembergová je nejmladší izraelskou medailistkou v historii a také vůbec první Izraelkou, která vyhrála olympijský zápas v taekwondu – nebo také která kdy Izrael v tomto sportu na olympiádě reprezentovala.

Bronzovou medaili získala v zápase ve váhové kategorii do 49 kilogramů, když porazila Yıldırım 27:22.

„Jsem opravdu šťastná, že jsem se díky svému trenérovi zotavila,“ řekla. „V 19 letech mám olympijskou medaili, je to splněný sen. Můj trenér mi vždycky říkal, že jsem hodně osobitá, že bojuju, i když nechci. Doufám, že to není poslední izraelská medaile.“

„Doufám, že každý, kdo má velký sen, ho dosáhne. Musíte snít ve velkém a opravdu to chtít,“ dodala s tím, že „je třeba, aby tu pro ni bylo zázemí“.

Po svém vítězství objala bývalou judistku Yael Aradovou, která získala historicky první izraelskou olympijskou medaili.

Aradová získala bronz na hrách v Barceloně v roce 1992.

Sembergová získala celkově desátou izraelskou medaili. Ačkoli jsou tokijské olympijské hry její první, bronzovou medaili získala také na třech mezinárodních mládežnických soutěžích.

25.07.2021 05:49 Daniel Žingor119Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News