Praha Jeruzalém

Tendr ministerstva financí na dodávku nových automobilů pro izraelskou vládu vyhrály firmy Škoda a Audi. Izraelští ministři si tak budou moci vybrat, zda budou jezdit v Audi A6 nebo ve Škodě Superb.
V tendru neuspěly automobilky Mercedes ani BMW, stejně tak jako automobilka Volvo, jejíž auta byla izraelskou vládou využívána již od roku 1970.
Podle izraelského serveru Globes online je to vítězství zejména pro automobilku Škoda, která bude dodávat model Superb s benzínovým motorem 2,8. Auto je vyráběné v České republice a stojí 238 000 šekelů.
Výběrové řízení bylo poměrně dlouhé a komplikované. Svou roli sehrál také fakt, že vláda nechtěla kvůli mínění veřejnosti investovat do příliš drahých automobilů. Je to také poprvé, kdy automobily dodá německá firma.

06.09.2007 00:00

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka