Prezident České republiky Miloš Zaman a jeho manželka Ivana poobědvali v rezidenci premiéra v Jeruzalémě.

Autor: Nitzan Kedar, 27.11.2018 17:55
Předseda vlády Benjamin Netanjahu a jeho manželka Sara hostili prezidenta ČR Miloše Zamana a jeho manželku Ivanou Zemanovou v rezidenci předsedy vlády v Jeruzalémě.
Prezident České republiky a jeho manželka podepsali oficiální knihu hostů. Během oběda Netanjahu uvítal příjezd českého prezidenta do Izraele.
Tito dva budou otevírat Český dům v Jeruzalémě, kde budou zástupci české vlády jako předstupeň toho, než bude jejich velvyslanectví přesunuto do hlavního města.
„Je to skvělá příležitost uvítat v našem domě prezidenta a první dámu, Miloše a Ivanu. Je to úžasné přátelství. Včera jste ho silně podpořil,“ řekl Netanjahu a připomněl tak Zemanův projev na plenárním zasedání v Knessetu. „Odtud jdeme k ustavení Českého domu, jehož zřízení je dalším důležitým krokem na cestě, jak jste řekl včera ve svém projevu.“
„Od návštěvy Tomáše Masaryka před téměř stoletím zde nebyl takový výraz sympatií, empatie a přátelství. Odtud se můžeme zvednout a jít dál. Stojíme na ramenou velikánů – na ramenou Herzla a Masaryka.“
„Říkáme „Příští rok v Jeruzalémě“, příští rok doufáme, že se setkáme u ambasády v Jeruzalémě. Ale v příštím roce také budeme mít mezivládní konzultační setkání v Praze,“ dodal předseda vlády.




Papež Lev vůči Božímu slovu
Armáda křesťanských strážců Izraele: Obrázek vydá za tisíc slov
Yasser Abu Shabab byl ubit k smrti členy vlastní milice
Obavy z kolapsu dohody o Gaze: Arabský krok proti Netanjahuově návštěvě USA
Hamas se obává své vlastní likvidace: Zakázány jsou dokonce i klimatizace
„Pozoruhodný politický obrat“ v OSN: Německo a Itálie neposkytly podporu obnovení mandátu UNRWA
Video: Hrdinská bitva z 7.10. nastávajícího šéfa Mossadu
Dcera člena Hamásu se osvobodila od kultu smrti a hledá nový život
Existenční ohrožení Izraele se posunulo za jeho hranice
Hadrianova kletba se vrací – Palestina je Judea
Mamdani již prohlásil Židy za občany druhé třídy
Scarlett Johansson: „Bylo mi řečeno, abych nenatáčela film o holocaustu.“
Lež o genocidě: Co se ve skutečnosti děje v Gaze
Poprvé od zničení chrámu zpívali Levité na Chrámové hoře
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Už nejsou spojenci Izraele!
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Děkujeme za podporu: Seznam nejvíc proizraelských zemí v roce 2024
Předpurimové zatmění Měsíce: Varování pro Araby i pro Západ
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
USA, Izrael a Ukrajina
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data



