Praha Jeruzalém

Izrael je na cestě k překonání rekordu 8,3 miliardy USD z roku 2019 – investoři totiž jejich technologiím nepřestávají důvěřovat.

Autor: Paul Shindman, World Israel News, 1. října 2020

Navzdory globální pandemii a otřesené ekonomice izraelské technologické společnosti letos dosud vydělaly 7,6 miliardy USD, uvedly ve čtvrtek Globes.

Poté, co byly v roce 2019 získány rekordní investice ve výši 8,3 miliardy USD a do konce roku 2020 zbývají ještě tři měsíce, je země na cestě k vytvoření nového rekordu, který ukazuje na vysokou důvěru investorů v izraelské technologie.

I když byl COVID-19 v létě na vzestupu, investoři do izraelských startupů pouze v srpnu napumpovali 1,1 miliardy dolarů, přičemž web Start-Up Nation Central hlásil, že celková částka může být ve skutečnosti vyšší kvůli některým společnostem fungujícím v „utajeném režimu“ – tedy zachování mlčenlivosti při vývoji nových produktů, které zatím nechtějí zveřejnit.

Zatímco tradiční průmyslová odvětví, zejména pak cestovní ruch, byla pandemií doslova zachvácena, pak koronavirus podnítil více investic do společností, které se specializují na zdravotní péči, kybernetickou bezpečnost a zejména do technologií, které umožňují společnostem, organizacím a vládám lépe využívat práci na dálku. Jedním z příkladů je Tato Care, která vyrábí diagnostické zařízení pro domácí zdraví a konzultační aplikace pro telemedicínu – v dubnu získala 50 milionů dolarů.

Společnosti, do kterých bylo v září investováno, zahrnují Next Insurance s 250 miliony dolarů, společnost Snyk v oblasti kybernetické bezpečnosti s 200 milionů dolarů, společnost pro digitální platby Melio získala 80 milionů dolarů, společnost NovellusDX pro profilování rakoviny získala 57 milionů dolarů, společnost AnyVision pro rozpoznávání obličeje získala 43 milionů dolarů a mzdová platforma Papaya Global 40 milionů dolarů, uvedly Globes.

Investice se také zaměřily na stávající společnosti, které si uvědomily, že jejich technologie může být použita v boji proti pandemii.

„Na začátku pandemie jsem od mnoha investorů a podnikatelů slyšel o společnostech, které využívají své technologie k řešení COVID-19,“ tweetoval technický marketingový guru Hillel Fuld. „Jinými slovy, se jedná o společnosti s jinak „běžnou“ technologií, které si nyní uvědomily, že mohou ve válce proti koronaviru udělat něco dobrého.“

Další investiční oblast otevřená v tomto roce pocházela z nedávných mírových dohod, které Izrael podepsal se Spojenými arabskými emiráty a Bahrajnem. Dceřiná investiční společnost OurCrowd na začátku letošního roku založila pandemický technologický fond ve výši 100 milionů dolarů a považuje mírový proces za podporu investic během globální krize.

„Pokud nás pandemie něco naučila, je to toto: Nikdy nebyla tak naléhavě nutná spolupráce a mír – a je to dosažitelné,“ tweetoval generální ředitel OurCrowd Jon Medved.

02.10.2020 07:08 Daniel Žingor110Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka