Praha Jeruzalém

Arabsky psaný účet na Twitteru spojený s Íránem zveřejnil obrázek, na kterém hrozí, že v roce 2022 zlikviduje Izrael.

Autor: Elad Benari 20.12.21 3:00

Arabskojazyčný twitterový účet spojený s Íránem v neděli zveřejnil obrázek, který hrozí likvidací Izraele v roce 2022.

Obrázek, který byl zveřejněn na twitterovém účtu @iraninarabic_ir, zobrazuje Izrael složený z hřebíků a sirek. Zobrazena je také krabička zápalek s nápisem „Balistická zápalka“ a vlajkou íránského režimu.

Text, který obrázek doprovází, zní v angličtině i hebrejštině: „Jen to zkuste a uvidíte“.

Výhrůžný tweet přichází několik dní poté, co na titulní straně novin Tehran Times pohrozil Izraeli útokem.

Pod titulkem „Stačí jeden špatný krok“ byla na titulní straně novin zobrazena mapa Izraele s vyznačenými „cíli“, které by Írán údajně mohl zasáhnout.

„Zintenzivnění izraelských vojenských hrozeb vůči Íránu zřejmě naznačuje, že sionistický režim zapomněl, že je Írán více než schopen je zasáhnout odkudkoli,“ uvádí se v článku.

Minulý týden noviny Israel Hayom informovaly, že se IDF začaly připravovat na všeobecnou válku proti Íránu, která by mimo jiné zahrnovala útok na jaderná zařízení této země.

Nové operační plány zahrnují možnost „výměny úderů“ – přímých i nepřímých – různé síly mezi oběma zeměmi.

Koncem listopadu vyzval brigádní generál Abolfazl Shekarchi, vysoce postavený mluvčí íránských ozbrojených sil, ke zničení Izraele.

„Neustoupíme od zničení Izraele ani o milimetr,“ řekl a dodal: „Chceme zničit sionismus v celém světě.“

Již dříve velitel leteckých a kosmických sil íránských Revolučních gard Amir Ali Hadžizadeh prohlásil, že je Izrael „odsouzen k zániku“ a že jakákoli akce Izraele proti Islámské republice tento zánik urychlí.

Ještě předtím vystoupil íránský ministr zahraničí Hosejn Amir-Abdollahian na konferenci OSN Durban IV, kde prohlásil, že „síla vůle jeho národa je věnována“ likvidaci sionismu.

20.12.2021 05:32 Daniel Žingor154Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova