Praha Jeruzalém

V souvislosti s vrcholící občanskou válkou a rostoucím ohrožením centrální vlády panují všeobecné obavy o bezpečnost etiopských uprchlíků.

Autor: Benjamin Kerstein, The Algemeiner, 29. listopadu 2021

Izraelská vláda v neděli schválila plán vstupu tisíců etiopských Židů, kteří čekají v uprchlických táborech uprostřed probíhající občanské války v této africké zemi, informovala izraelská veřejnoprávní stanice Kan.

Podle plánu, který zformulovala etiopsko-izraelská ministryně pro přistěhovalectví Pnina Tamano-Šata, by mělo být z Etiopie co nejdříve letecky přepraveno přibližně 3 000 uprchlíků, včetně těch, kteří mají v Izraeli nejbližší příbuzné, a to v závislosti na pokynech ministerstva zdravotnictví týkajících se pandemie koronaviru.

Proces schvalování plánu začal před třemi týdny a nabral na intenzitě po demonstracích etiopsko-izraelských občanů, z nichž mnozí mají v táborech rodinné příslušníky, kteří se zasazovali o nouzovou operaci alija.

Panují všeobecné obavy o bezpečnost etiopských uprchlíků, protože občanská válka vrcholí a centrální vláda je stále více ohrožena a hrozí, že zemi zachvátí chaos. Všechny strany konfliktu jsou obviňovány z páchání krutostí a možných válečných zločinů.

 

01. 12. 2021 05:42 151 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem