Praha Jeruzalém

„V Shebě jsem nikdy necítil diskriminaci mezi Araby a nearaby,“ řekl vedoucí revmatolog Dr. Abdulla Watad, který je spoluautorem asi 200 vědeckých publikací.

Autor: Abigail Klein Leichman, Israel21c, 15. ledna 2023

Pětatřicetiletý doktor Abdulla Watad z izraelské arabské vesnice Jatt se stal nejmladším izraelským lékařem, který získal řádnou profesuru na lékařské fakultě Tel Avivské univerzity.

Tento titul obvykle získávají mnohem starší lékaři.

Watad je vedoucím revmatologem a zástupcem ředitele oddělení interny B v Sheba Medical Center v Ramat Ganu. Je spoluautorem přibližně 200 vědeckých publikací.

Watad vyjadřuje uznání svým mentorům v Shebě, profesoru Howardu Amitalovi, řediteli oddělení interny B a Institutu autoimunitních chorob v Shebě, a profesoru Yehudovi Shoenfeldovi, vedoucímu lékaři Institutu autoimunitních chorob.

Watad vystudoval italskou lékařskou fakultu a v Shebě začal pracovat v roce 2013. V roce 2018 absolvoval výzkumnou stáž na univerzitě v Leedsu.

„Být Arabem je v Izraeli vždy něco opravdu zajímavého, protože bychom se rádi zapojili do každodenní práce a výzkumu a také do léčby pacientů. A abych byl spravedlivý, v Shebě jsem nikdy neměl pocit, že by docházelo k diskriminaci mezi Araby a nearaby,“ řekl.

„Abyste byli úspěšní, potřebujete čtyři věci: touhu, stanovení cíle, tvrdou práci a mentora, který ve vás věří,“ pokračoval Watad. „Člověk by měl věřit sám v sebe a vědět, že to může dotáhnout daleko.“

16.01.2023 06:10 Daniel Žingor89Zdroj: United with Israel

Klíčová slova