Praha Jeruzalém

„Rychle přijmout zákon, který teroristům dává trest smrti, a jasně říci, že každý vrah, který opustí svůj domov, aby ublížil Židům, je odsouzen k smrti!“

Od: World Israel News, 19. března 2023

Ministr národní bezpečnosti Itamar Ben-Gvir vyzval vládu, aby „rychle“ přijala zákon schvalující trest smrti pro teroristy v souvislosti s dalším střeleckým útokem v palestinské vesnici Huwara, při němž byl zraněn americko-izraelský muž.

„Vyzývám své přátele, aby urychleně přijali zákon, který teroristům uděluje trest smrti, a aby jasně řekli, že každý vrah, který opustí svůj domov, aby ublížil Židům, je odsouzen k trestu smrti!“ uvedl v prohlášení. Ben-Gvir prohlásil.

Ben-Gvirův komentář přišel v souvislosti se střeleckým útokem palestinského teroristy a několik hodin poté, co izraelský Nejvyšší soud rozhodl, že mu nedovolí dávat izraelské policii operativní pokyny, zejména v době protivládních protestů, které zmítají zemí.

Během nedělního útoku David Stern, instruktor Krav Maga, postřelil a zneškodnil palestinského teroristu poblíž Huwary poté, co ho terorista střelil zblízka do hlavy. Stern, který čtyři roky sloužil u americké námořní pěchoty, byl se svou ženou Rachel evakuován do nemocnice v Petach Tikvě.

Terorista zahodil svůj samopal typu Carlo a pokusil se utéct, než ho poblíž místa činu zastřelil izraelský voják.

„Přeji úplné uzdravení hrdinovi, který rychle a klidně zareagoval a zachránil život sobě, své ženě i dalším Židům, kteří mohli být střelbou poškozeni,“ řekl Ben-Gvir.

Soudce Nejvyššího soudu Jicchak Amit ve svém nedělním rozhodnutí uvedl, že Ben-Gvir nesmí vydávat „operativní pokyny (policii) týkající se způsobu provádění jeho politiky, způsobu použití síly, prostředků rozhánění demonstrací a podmínek týkajících se času, místa a způsobu organizace akce“.

Ben-Gvir na Amita za toto rozhodnutí, které podle něj představuje střet zájmů v krizi soudní reformy, udeřil.

„Toto rozhodnutí jen posiluje životně důležitou naléhavost soudní reformy,“ řekl Ben-Gvir. „V novele policejního řádu, kterou Kneset přijal při ustavení vlády, bylo stanoveno, že policie bude podřízena vládě a ministru národní bezpečnosti.“

Po sérii teroristických útoků, k nimž došlo minulý měsíc v Jeruzalémě, Ben-Gvir prohlásil, že uzákonění trestu smrti je „morálním a humánním“ právem Izraele.

20.03.2023 05:23 Daniel Žingor106Zdroj: World Israel News

1 komentář

  1. Jan Hora

    20. 3. 2023

    Odpovědět

    A tady je vidět, že opravdu není vhodné nechat do sebe bít. Kde je rozhořčení těch, kterým se nelíbila spontánní reakce na předchozí teroristický útok?

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.